Nejšílenější beauty rituály: Ayahuasca a kofeinové klystýry

 

Od premiéry seriálu Goop uplynul přesně rok. Gwyneth Paltrow v tomto netflixovském počinu ukázala jakýsi mikro svět: jak se o sebe rádi starají bohatí a mocní v Kalifornii. Samozřejmě, zájem o nestandardní kosmetické rituály, například takové, kde součástí masáže těla promnou i vaši vaginální čakru, nemají jen v Sillicon Valley. Ale do Čech tento kult těla ve spojení s okultismem duše dochází pomalu. Máme tu kartářky a kineziology na straně jedné a laminaci obočí a manikúru na té druhé. Dohromady tato odvětví ještě nikdo nespojil, ale časem se toho asi dočkáme.

Světové trendy k nám totiž přichází, sice pomaleji a modifikujeme si je po svém, ale koncept zůstává stejný. Proto se může stát, že se tu objeví velmi trendy salony, kde součástí služeb bude i telefon na šamana, který pro zlepšení vaší duše a pleti s vámi absolvuje rituál ayahuasca. Jaké jsou tedy nejpodivnější kosmetické a wellness hity současnosti?

#FreePeriod aneb kdy se přestaneme za svou menstruaci stydět?

elle.cz

Kofeinové klystýry

Trendy byla tato záležitost ještě v 90. letech minulého století, kdy si němečtí lékaři mysleli, že tímto způsobem vyzráli na rakovinu. Gwyneth Paltrow je také stoupenkyní této procedury, která má zlepšit imunitu, zvednout náladu, zbavit naše tělo parazitů i těžkých kovů. Vědci ale tvrdí, že klystýr za pomoci kávy může střevům spíše uškodit, dokonce jsou známy i případy, kdy takové hrátky skončily smrtí. 

Masáž jóni

Jóni je výraz v sánskrtu pro vagínu, hráz i dělohu. Má představovat sílu a plodnost, starověká indická kultura jí vzdává hold i speciální masáží. Nemá být sexuální, ale duchovní a údajně přispěje k stabilizaci čaker v celém těle. Buď jak buď, bylo by přinejmenším zvláštní si takovou masáž nechat provádět v kosmetickém salonu.

 

Málokdo tuší, že mateřské mléko konzumují i dospělí lidé, a to proto, že obsahuje sterilní hormony, které fungují podobně jako anabolika.

 

Mateřské mléko pro vyrýsovanější svaly

Kojení zažívá nebývalý boom a pod heslem „Brest is Best" předkládají jeho zastánci výhody mateřského mléka a těsného kontaktu matky a dítěte. Málokdo ale možná tuší, že mateřské mléko konzumují i dospělí lidé, a to proto, že obsahuje sterilní hormony, které fungují podobně jako anabolika. Někteří sportovci ho dokonce konzumují před důležitým utkáním. Neexistují žádná přesná data, která by z mateřského mléka dělala nápoj, který z vás udělá super hrdinu. Stejně jako chybí studie, které by analyzovaly vliv této kojencům určené potravy na dospělého člověka. Mateřské mléko se prodává podpultově na internetu a před jeho nákupem vás musíme varovat. Může v sobě skrývat škodlivé bakterie včetně salmonely.

Ayahuasca

Dříve byl tento šamanský rituál určen pouze domorodým kmenům na území Peru. Stále častěji ho ale podstupují turisté ze západních zemích a nutně se tak neděje pouze v rámci Latinské Ameriky. Nápoj, který má vyvolávat trans, ve vás vzbudí také nutkavou potřebu neustále zvracet. Takže se tak podle zastánců této metody detoxikujete a budete mít zářivější auru i pleť. Česká cestovatelka Ludmila Růžičková, která ayahuascu vyzkoušela, byla ze samotného výsledku velmi zklamaná. Kromě pocitu, že se jí točí hlava a kontinuálního zvracení a průjmu, ji rituál nic nepřinesl. Nápoj v sobě obsahuje také pořádnou dávku psychedelik, takže jeho požití je risk pro vaši mysl.

Deset minut a dost

elle.cz