Nepřirozeně velké rty jsou konečně over. Zamilujte si cherry lips!

 

Korejská republika je už mnoho let známá díky svým luxusním kosmetickým značkám, procedurám a inovativním postupům. Není tak zvláštní, že v této části světa vzniká i spousta novinek a zajímavých trendů. Výrazným hitem se v této asijské zemi staly takzvané cherry lips, které by měly smést ze scény nepřirozeně velké rty. 

Ty během posledních dvou dekád byly oblíbené především u slavných hvězd a manželek vlivných byznysmenů. Pro někoho se tyto rty staly symbolem sexappealu, luxusu a sebevědomí, pro jiné zase děsivého výstřelku a směšného pokusu o lepší vzhled. Ačkoliv masivní výplně rozhodně nejsou známkou jemného přirozeného vzhledu, není možné jim odepřít jistá pozitiva. Mnohým ženám totiž přidaly velkou dávku sebevědomí. A není pochyb o tom, že sebevědomé vystupování a spokojený projev působí sexy a sympaticky. 

 

Mohlo by se vám líbit

5 tipů, jak zvětšit rty i bez botoxu

Plné rty jsou připraveny na ty nejhezčí podzimní odstíny rtěnek.
elle.cz

 

Přirozenost a mladistvý vzhled

Tento styl výplní získal název podle tvaru oblíbeného sladkého ovoce. Cherry lips mají v podstatě představovat dva páry třešní visících vodorovně z koutků úst – jednoduché a prosté. Zatímco pro masivní výplně, inspirované šťavnatými rty Angeliny Jolie či Rosie Huntington-Whiteley, se mnohé ženy rozhodly kvůli touze po více sexy výrazu, Asiaté si cherry lips oblíbili kvůli větší přirozenosti a mladistvému vzhledu.  

„Říkáme jim třešňové rty, protože vyplňování je zde zaměřeno především na střed rtů, nikoliv na celé rty či kouty. Je viditelné, že především dolní a horní oblasti rtů jsou baculaté,” tvrdí dermatoložka Kang Jong Bum. Ženy, které by chtěly dosáhnout tohoto cool vzhledu, by na kosmetické klinice měly vyžadovat výplň řidší konzistence. Třešňové rty podle korejské dermatoložky vydrží zhruba šest měsíců, stejně jako jiné výplně.

 

Mohlo by se vám líbit

NEJLEPŠÍ PRIMERY NA RTY, JEŽ UDRŽÍ VAŠÍ OBLÍBENOU RTĚNKU AŽ DO RÁNA

Primer je základ nejenom pro make-up, ale i pro perfektně vypadající rty.
elle.cz

 

Větší rty i bez botoxu

Krásných rtů lze docílit také pomocí péče a make-upu. Díky správně zvolenému produktu i postupu, lze díky make-upu dosáhnout plnějších rtů bez použití jehel a výplní. 

Tipy ELLE, jak na větší rty bez botoxu: Ženy toužící po velkých rtech bez kosmetických procedur by měly sáhnout například po lescích zvětšujících objem rtů za pomoci kyseliny hyaluronové a mořských výtažků. K větším rtům napomůže také optický klam vytvořený rozjasňovači či konturovacími tužkami. Pokud toužíte po větších rtech a nejste zastánkyní injekcí, ale ani make-upu, zajímavým tipem pro vás mohou být umělohmotné „přísavky“. Ty svým lehkým sacím tahem na rtech způsobují akumulaci krve a tím tuto výraznou oblast obličeje zvětší.  

Tipy ELLE, jak se bezchybně nalíčit: Důležité je používat kvalitní balzámy a rty pečlivě a pravidelně odličovat i hydratovat. U líčení je zásadní zvolit barvu lesku a rtěnky, která se k vám hodí. Blondýnkám se světlejší pletí budou svědčit jiné barvy než snědým brunetám. Velká pozornost by měla být věnována také samotné aplikaci zkrášlujících produktů – ty by měly být nanášeny od středu ke koutkům úst.  

 

Zdroje: Allure, Elle.com

 

Mohlo by se vám líbit

Oddejte se s ELLE. Jak na svatební líčení?

Nalíčit se sama, nebo povolat do služby make-up artistu? Nahé líčení, nebo výrazná červená rtěnka? Zůstat věrná tomu, co důvěrně znáte a zvolit klasický a přirozený vzhled? Nebo se rozhodnout pro něco trochu odvážnějšího a chtít ve svůj velký den opravdu vyniknout? Samé otázky! Tak na ně pojďme najít odpovědi.
elle.cz