Parfémy, kterými voněly vlivné ženy

Slavné herečky, vlivné ženy i princezny. Všechny voněly nezapomenutelným způsobem, který ještě více nechal vyniknout jejich výjimečnosti. Čich je jedním z nejvyvinutějších smyslů, a tak není divu, že bez voňavého obláčku kolem sebe nevycházíme z domu ani my. Omamné účinky parfémů využíváme ke svádění mužů nebo podpoře vlastní identity. Vůně avizuje, že žena přichází, a připomíná, když už odešla. Máme své oblíbené stálice, ale občas experimentujeme s novinkami. Jaké parfémy jsou ikonické i díky svým majitelkám?

Elizabeth Taylor & Jean Desprez Bal a Versailles

Jak asi voněla držitelka dvou Oscarů, hvězda stříbrného plátna a ikona ženské krásy Elizabeth Taylor? Nadčasově, kořeněně a vášnivě. Tak jako parfém Bal a Versailles od Jean Desprez. Ze začátku po citrusech a ylang-ylang. Srdce tvoří jasmínová a růžová esence a rozvoní se do vůně pižma, ambry, cedru a pačuli. Kdo by se nezamiloval. Věděli jste, že ho používal i Michael Jackson?

ET

 

Princezna Diana & Houbigant Quelques Fleurs Royale

Je možné, že princezna Diana ohromila Charlese mimo jiné i svou vůní. Že by zbožňoval bergamot, egyptský jasmín a santalové dřevo? Právě toto jsou tři základní složky parfému Quelques Fleurs Royale. Květinová vůně z dílny francouzské značky niche parfémů Houbigant je unikátní i tím, že její úctyhodná historie prochází čtyřmi staletími (založena roku 1775). Po tu dobu její popularita jen stoupá a novodobou Dianou tak můžete být i vy.

Diana

 

Audrey Hepburn & Givenchy L’interdit

Parfém L’interdit z roku 1957 věnovala značka Givenchy své múze herečce Audrey Hepburn. Není tedy divu, že si ho zamilovala a používala právě hvězda filmů Prázdniny v Římě nebo Snídaně u Tiffanyho. Původní složení tvořily aldehydy, kosatce a fialky. V moderní verzi, kterou pod stejným názvem koupíte v parfumeriích i dnes, najdete tóny hrušky, vanilky i karamelu. Zkrátka k nakousnutí. Tak jako Audrey.

AH
Štěstí je parfém: když jej rozdáváš ostatním, navoní i tebe. — Ralph Waldo Emerson