Unisex vůně, které donutí se za vámi otáčet muže i ženy

Stvořené ke sdílení 

Unisex vůní, kde jsou dřevité, citrusové či květinové tóny v dokonalé harmonii, je naštěstí stále více. Někdo preferuje těžkou vůni, kterou bude cítit po celý den, jiný jemnou vůni, která se kolem něj vine jen v lehkém náznaku. Pokud hledáte svou novou oblíbenou vůni, která by byla zajímavá a nejednoznačná, a jež by donutila skládat vám na ni komplimenty muže i ženy, vyzkoušejte pánskou nebo unisex vůni. Nejlepší na tom je, že je budete moct sdílet se svou polovičkou, protože ano, sharing is caring!

Acqua di Parma

Acqua di Parma je známá svými svěžími a letními vůněmi. Tato unisex kolínská voda je ideálním prototypem letní vůně. Jedná se o mix sicilských citrusových plodů, levandule a damaškové růže. Dřevité tóny vetiveru, santalového dřeva a pačuli poskytují vůni nádherný finiš, který zaručuje, že je tato kolínská dokonalou volbou pro muže i ženy. Není divu, že je to bestseller.

Maison Margiela Replica Coffee Break

Vůně kávy je pro někoho příjemná nejen po ránu, ale po celý den. Můžete ji cítit i na své kůži. Tato speciální parfémová voda je jemná a vyznačuje se vůní vanilky, pižma a kávy. Evokuje pocit útulnosti a pohodlí. Budete ji milovat, ať už jste na kávě závislí nebo ne.

Nejlepší parfémy jara 2024: Zamilujeme si svěží květy i podmanivé tóny

elle.cz

Loewe Agua

Agua byla první unisexovou vůní značky Loewe a i když byla uvedena již před dlouhou dobou, je stále extrémně populární. Je lehká, čistá a osvěžující zároveň. Představuje určitou ležérnost a přitom vám dodá tu správnou dávku energie. Oceníte jizejména v horkém letním počasí, kdy vás maximálně osvěží kombinací bergamotu, japonského yuzu a cedrového dřeva. Je tak příjemná, že se o ni s partnerem nebudete chtít dělit.

Bvlgari Wood Essence

Na flakonu je sice napsáno „man“, ale na to nedbejte. Tahle vůně totiž voní skvěle i na ženách. Zamiluje si ji každý, kdo má rád dřevitou vůni. Hlavní tóny tvoří italský citron a cypřišové dřevo, následují vrchními tóny extraktu z koriandru a citronové kůry. Není to přehnaně silný parfém, ale je lahodný.

Escentric Molecules Molecule 01

Když mluvíme o unisex vůních, které by neměly uniknout vaší pozornosti, nesmí mezi nimi chybět Molecule 01. Vůně se skládá téměř výhradně ze složky Iso E Super. Mysleli byste si, že jde o jednoduchou vůni, ale opak je pravdou. Složení se přizpůsobí osobě, která jej nosí, a každému dodá jedinečnou vůni. Sám návrhář parfému Geza Schoen o této vůni prohlásil, že účinek Escentric Molecules Molecule 01 je téměř až feromonický.

Unisex vůně, které vám provoní léto:

Zdroj: ELLE.com/nl, Notino.cz, Sephora.cz