Beauty zákroky, na které Češky stojí fronty: payerky, foxy eyes i jiné

Foxy eyes

Hit foxy eyes odstartovala před několika lety modelka Bella Hadid. Její tehdy poněkud obyčejné, zakulacené oči se najednou protáhly do smyslného kočičího tvaru. Ačkoli tím Bella Hadid spustila lavinu šílenství, protože foxy eyes, které tváři dodají svůdnější a záhadnější výraz, najednou začaly chtít tisíce žen, ona sama odmítá, že by takový zákrok kdy podstoupila. Ano, my víme. Obličeje a postavy hereček a modelek se vyvíjejí a mění přirozeně, šťastnou náhodou vždy tak, že vypadají lépe. A samozřejmě zásadně bez zákroků plastických chirurgů. Pro nás, méně šťastné jedince, jsou tu díkybohu plastičtí chirurgové ochotní pomoct k vytouženému vzhledu. I v Čechách se zákrok foxy eyes stal jedním z vysoce žádaných. Některé kliniky ho ale neprovádí rády. Zaznívají z nich hlasy, že zákrok, který se provádí pomocí nití vedených pod kůží, má jen velmi krátkou výdrž na to, jak dlouhá je doba rekonvalescence a jak vysoká je jeho cena. Kliniky proto hledají šetrnější a dostupnější alternativy s podobnými výsledky. MUDr. Hana Smutková, primářka dermatologie Asklepion, popisuje, jakým způsobem zajišťují jeden z nejžádanějších zákroků oni: „Máme pro pacientky k dispozici nové laserové ošetření VectorLift. To dokáže vypnout pokožku čela až k vlasům, zpevnit horní víčka a jemně pozvednout obočí. V kombinaci s botulotoxinem je to výborná neinvazivní alternativa populární plastické operace foxy eyes.“ Zákrok se cenově pohybuje kolem 5500 Kč a je dobré ho po roce osvěžit. 

Mohlo by se vám líbit

Estetická turistika: Proč Češky vyrážejí za plastikami do ciziny?

Donedávna byla Praha cílem turistek toužících nejen spatřit proslulé památky, ale především vylepšit svůj zevnějšek. Plastické operace jsou tady o polovinu levnější než v zahraničí. V posledních letech se situace mění a i Češky začínají cestovat za krásou do ciziny. Kam směřují nejčastěji a proč tomu tak je?
elle.cz

Buccal Fat Removal

I s tímto zákrokem je (jistě také neprávem) spojováno jméno Belly Hadid. A také Hailey Bieber, Zoe Kravitz, Chrissy Teigen… Všem těmto kráskám a mnoha dalším jejich přirozeně zakulacené tváře propadly, jako by zhubly 15 kilo. A zároveň jim výrazně vystoupily lícní kosti. Zatímco u všech zmíněných byl tento efekt způsobem vývojem obličeje během dospívání a stárnutí, my ostatní googlíme zákrok jménem „buccal fat removal“, neboli odstranění bukálního tuku. Bukální tuk máme všichni. Je totukový polštář, který se nachází těsně pod lícními kostmi a nad čelistí – pokud máte plnější obličej, je pravděpodobné, že máte více bukálního tuku. Pokud chcete vypadat, že jste měsíc nejedla a následkem toho se vám propadly tváře, zvýraznily lícní kosti, a celkově vypadáte o mnoho kilo štíhlejší, můžete si nechat bukální tuk odstranit. V současné chvíli je to spolu s foxy eyes jeden z nejvyhledávanějších estetických zákroků na Googlu. U nás se tento zákrok jmenuje bukální lipektomie a objednat se na ni můžete například na kliniku ABC Clinic nebo na kliniku Juraje Payera. Počítejte s cenou mezi 30 až 50 tisíci korunami. Odstranění bukálního tuku není složitá operace. Dochází k němu v anestezii, vnitřním řezem v tváři, takže zvenčí nejsou vidět žádné řezy ani jizvy. Lékaři ale upozorňují , že je to zákrok nevratný. A zatímco na mladých tvářích může vypadat skvěle, s přibývajícím věkem naopak díky němu může obličej získat strhanější vzhled a můžou se na něm více tvořit hlubší vrásky.

Mohlo by se vám líbit

Odtajněno: Marilyn Monroe a její plastické operace

Známá ikona nebyla vděčná za svou krásu jen matce přírodě! Jaké invazivní zákroky podstoupila? Podívejte se na fotky před a po!
elle.cz

Payerky

Poslednímu zázraku na (dlouhé) počkání přezdíváme „payerky“. Jedná se o český a slovenský fenomén, jelikož jeho autorem je uznávaný plastický chirurg MUDr. Juraj Payer, PhD. Lékař se slovenskými kořeny, který dlouhodobě působí v Praze, provádí na své klinice na Praze 5 nejrůznější estetické operace, ale tou nežádanější jsou jednoznačně „payerky“. Takto familiérně začaly nazývat klientky nová prsa, která jim doktor Payer vyrobil. Vytvořily jim dokonce vlastní hashtag a když se podíváte na Instagram, uvidíte po jeho vyhledání přehlídku výstavních dekoltů ověnčených mnoha lajky. Na payerky se dle zkušeností klientek čeká déle než rok. A také jejich cena je o něco vyšší než obvykle. Pokud se jedná o zvětšení prsou implantáty, navíc ještě doplněné modelací nebo přidáním vlastního tuku pro co nejdokonalejší tvar, může být cena i vyšší než 110 tisíc. Ženy napříč sociálními sítěmi se ale shodují na tom, že obojí se jednoznačně vyplatí.

Mohlo by se vám líbit

Kdo vládne českému beauty byznysu?

Anna Abdullaeva patří mezi nejvýraznější postavy české beauty scény. Zakladatelka společnosti Infokrása, která nabízí zákazníkům selekci vysoce funkčních kosmetických značek, potravinových doplňků a lekařům to nejširší portfolio produktů z oblasti estetické medicíny Elle.cz exkluzivně prozradila, co je klíčem úspěšného podnikání v beauty byznysu a co zásadně nikdy nedělá.
elle.cz

Zdroj: Autorský článek, google.cz, asklepion.cz, abcclinic.com, jurajpayer.cz