Chemický peeling — recept na krásnou pleť

Funguje na základě ovocných kyselin, které částečně odloupnou vrchní vrstvu pokožky.

Tím se vyhladí jemné vrásky či jizvičky, zesvětlí pigmentové skvrny a výrazně zlepšínečistoty pleti. Po peelingu je pokožka mnohem jemnější, barevně vyrovnanější a vypadá, jako byste se právě vrátila ze skvělé dovolené.

Protože peeling je velmi koncentrovaný, měl by ho vždy provádět jen dermatolog.

Před samotnou aplikací se často užívá speciální krém, který pokožku na peeling dobře připraví. Nejdříve se na obličej nanese směs a nechá se působit tak dlouho, jak určí lékař. Účinek kyselin se zneutralizuje krémem a poté se pleť opláchne.

Po aplikaci se používá laserová gelová maska, krém s antibiotiky nebo indiferentní krém. Pokožka se zklidní a začne se pomalu regenerovat, což je velmi důležitá fáze chemického peelingu. Lehce se olupuje.

Na pálení během aplikace si klientky většinou nestěžují, ale záleží na jednotlivých případech. Jde o to, jakou koncentraci lékař určí.

Obvykle se provádí pět sezení v intervalech po 7 až 14 dnech.

Nejvhodnější období pro chemický peeling představuje zima. Provádí se ale i na jaře, vždy se ale musí dbát na to, aby pleť po aplikaci nepřišla do styku s prudkým slunečním zářením. Proto se po něm užívá krém se slunečním faktorem 50.