Alergie na chlad jako nepřítel krásy. Jak se o sebe starat?

 

Alergie na nízké venkovní teploty se může projevovat nejrůznějšími způsoby, ale nejčastěji je to nevzhledná červená vyrážka. Na tvářích vám vyraší, když jste na ulici nebo třeba zmoknete, někdo to má dokonce poté, co pozře nápoj s ledem. Výsev na obličeji nejen nepřidává na kráse, ale hlavně svědí a bolí. Co je příčinou alergie na chlad? Přesné důvody medicína bohužel nezná. Někdy se říká, že jde o dědičné autoimunitní onemocnění, kterým ale nemusíte trpět celý život. Propuká náhle, může vás potrápit několik let, aby poté pak odešlo.

Pravděpodobně jde o dědičné autoimunitní onemocnění, kterým ale nemusíte trpět celý život. Propuká náhle, může vás potrápit několik let, aby poté pak odešlo.

 

Chladné počasí navíc špatně snáší také ti, kteří strádají atopickou dermatitidou. Pokud máte jen trochu citlivou pleť, snažte se nyní přistupovat ke své péči o pokožku s větší pozorností. Do své rutiny zařaďte přípravky, co vás budou nejen příjemně hydratovat, ale budete z nich mít pocit, že pleť doslova promastily.

Nepoužívejte nic s obsahem parfemace nebo jiných agresivních složek. Nejlepší bude, když se spolehnete na dermokosmetiku, kterou seženete v lékárně. Cleansery by měly být jemné, gelové nebo v konzistenci odličovacího mléka. Před odchodem z domova také pleť pořádně namažte hydratačním krémem, poté speciálním krémem, co podporuje posílení bariéry kůže a její mikrobiom.

Vyrážku, která se na tváři objevila po kontaktu s chladem, zmírníte aplikací cica krému. Jde o přípravek, co byl speciálně vyvinut pro podrážděnou, poraněnou či popálenou kůži s vřídky. Cica krémy obsahují zinek, který zklidňuje záněty. 

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA