Chvála celulitidě. Hon za hladkou pokožkou štěstí nepřinese

 

Tohle není falešné vzývání body pozitivity, kdy se obhajuje nezdravý způsob života. Každý z nás může být skutečně zdravější, jíst lépe, víc se hýbat a nevynechat masáže suchým kartáčem. Možná už víte, že i kdybychom všichni drželi stejné diety a rovným dílem cvičili, naše těla budou různá. To samé platí i o celulitidě. 

Kůže je největším orgánem našeho těla, kdy každá jeho vrstva má jinou funkci. Celulitida vzniká v podkožní tkáni, kde mají rovněž zakončení i lymfatické cévy. Při nedostatečné lymfatické drenáži dochází k pomalé cirkulaci a voda se hromadí v mezibuněčném prostoru. Taková situace potká až 90 procent žen.

 

 

Zbavit se jí úplně nelze, proto nevěřte nikomu, kdo tvrdí opak. Zároveň ale netřeba házet flintu do žita, protože zdravější způsob života a lymfatické masáže mohou důlky a nerovnosti vyhladit. Sice ne do ztracena, ale kůže bude určitě pevnější a hladší.

Co jste možná netušili je, že i supermodelky trápí celulitida. Třeba Tyra Banks tvrdí, že všechny ty insta divy mají hladkou pokožku pouze ve svém feedu, a to díky správnému světlu a filtrům, protože ona má zkušenosti coby modelka spodního prádla pro Victoria's Secret a rozhodně tam prý celulitida nebyla nic vzácného, naopak. Společně s kolegyněmi se snažila nerovnosti zahladit tím, že si na nohy a zadek stříkaly lak na vlasy.

 

 

Celebrity jako Kelly Rowland nebo Hilary Duff sdílely záběry z pláže, kde se přiznávají k celulitidě, ale na rovinu: člověk si spíš všimne, že jsou opravdu sexy, než by zkoumal jejich dolíčky. Což je přesně to, co na vás okolí vnímá: sebevědomí, zdraví, ono vnitřní charisma. A taky to, že se o sebe staráte, tedy snažíte se zdravě jíst a místo výtahu vyjdete schody.

Konečně to venku vypadá na jarní teploty a naše těla i psychika jsou opět pod zátěží. Jak obstojí vůči vlastnímu sebekritickému oku? Až si budete vybírat outfit, pamatujte, že nerovnosti a hrbolky vaší součástí. Nestojí vám za to, abyste utráceli tisíce korun za domnělé kosmetické zázraky, ani si neoblékli šortky v třicetistupňovém horku. A efekt s lakem na vlasy od Tyry Banks zkoušet rozhodně nedoporučujeme, můžete si uhnat akorát nepříjemnou vyrážku.

Body positivity: Proč je kladný vztah ke svému tělu tak důležitý?

elle.cz