Šetrné k pleti i planetě: Facial bars, pleťová mýdla nové generace

Vypadá jako mýdlo, ale není to mýdlo

Jednoduše řečeno, jde o tuhou verzi tekutého čisticího produktu na obličej. Facial bars se používají k odstraňování make-upu, nečistot, přebytečného mazu i k čištění pórů. Od klasického mýdla na ruce a tělo se však liší složením i pH. Tradiční mýdlo pleť obličeje vysušuje, protože má velmi zásadité pH, které ničí špatné, ale bohužel i dobré bakterie. Zatímco pH hodnota facial bars se velmi blíží kyselému prostředí pokožky, takže ji účinně čistí, ale nenarušuje její přirozenou bariéru. Na trhu je celá řada těchto čisticích „mýdel“ pro všechny typy pleti. Té suché a citlivé budou vyhovovat facial bars bez parfemace s hypoalergenním složením, zatímco mastné a problematické pokožce udělá radost obsah kyseliny salicylové.

TOP 16 facial bars pro čištění pleti:

Eco-friendly produkt, se kterým ušetříte

Benefitů facial bars je spoustu. Jejich výroba umožňuje absenci konzervačních látek, za což vám pleť jednoznačně poděkuje. Na rozdíl od běžných tekutých odličovačů také nevyžadují plastový obal, takže jsou ekologičtější a šetrnější k planetě. Nic po nich nezbyde, prostě je vymydlíte a je to! Některé také fungují jako mýdlo na pleť i tělo zároveň, takže máte hned o jeden produkt méně. Skvěle se hodí na každodenní péči v pohodlí domova, ale i během cestování. A navíc, při správném skladování si s nimi vystačíte mnohem déle než s produktem v lahvičce.

7 beauty mýtů, které ničí naší pleť

elle.cz

Jak facial bar používat?

Podobně jako používáte mýdlo na tělo. Nejdříve napěňte facial bar v navlhčených dlaních a pěnu naneste na obličej. Pleť minutu masírujte a pak jednoduše opláchněte. Po čištění facial bar také opláchněte a uložte na klasickou mýdlenku nebo do pouzdra na mýdlo. Nenechávejte ho zbytečně ležet ve vodě a skladujte na chladnějším místě. Díky tomu se nebude zbytečně rozpouštět a dlouho vydrží.

Produkty v tomto článku jsou vždy pečlivě a nezávisle vybírány našimi online redaktory. Pokud si je prostřednictvím odkazů na ně koupíte, web Elle.cz může získat affiliate provizi.