Beauty Alert: Tyto kosmetické ingredience byste kombinovat neměli

Při výběru kosmetické péče a vytváření skin-care rutiny je důležité vědět, které přípravky a jejich složky se budou dobře kombinovat a vrstvit. Abyste nemusela procházet fází pokus-omyl, sestavili jsme složek péče o pleť, které byste nikdy neměli míchat dohromady.

Olej a voda

Kombinace, o které všichni víme, že se nemíchá: olej a voda. Olej odpuzuje vodu, takže pokud se pokusíte navrstvit produkt na vodní bázi na produkt na olejové bázi, na vaší pokožce zůstane film, který zabrání vstřebání vody. Pokud chcete ve své péči o pleť přesto takové přípravky používat, navrstvěte olejový produkt na ten na vodní bázi.

Vitamín C a AHA a BHA

AHA a BHA, jako jsou kyselina glykolová, salicylová a mléčná, by se nikdy neměly používat spolu s přípravky obsahujícím vitamín C. Vitamín C je také kyselina, takže rovnováha pH bude vrstvením těchto složek narušená. Vitamín C chrání pokožku před poškozením volnými radikály a funguje nejlépe ráno.

Mohlo by se vám líbit

7 beauty mýtů, které ničí naší pleť

Už jste o nich slyšeli. Buď vám je poradila kamarádka nebo známý lékař Google. Některé zní velmi věrohodně, ale ve skutečnosti pleti škodí, a proto nastal čas si na ně posvítit!
elle.cz

Vitamín C s retinolem

Na rozdíl od vitamínu C, retinol a retinoidy vytvářejí kolagen a pomáhají opravovat pokožku, a je tedy naopak nejlepší je používat přes noc. Retinol také iniciuje přeměnu kožních buněk, takže jeho použití s kyselinou, jako je vitamín C, může pokožce způsobit podráždění. Vzhledem k tomu, že vitamínu C se nejvíce daří během dne, je nejlepší používat tyto složky odděleně, protože mají odlišné funkce.

Vitamín C a niacinamid

Niacinamid se spolu s vitamínem C nacházejí v některých vícesložkových antioxidačních sérech, ale není úplně dobrý nápad je vrstvit. Obě složky se používají ke zlepšení akné, ale pokud se používají společně, mohou pupínky naopak vyvolat. Jejich účinnost je rapidně snížená. Pokud je musíte použít společně, aplikujte je s odstupem alespoň 10 minut.

AHA/BHA kyseliny a retinol

Retinol v kombinaci s těmito kyselinami je receptem na průšvih. Hlavním úkolem AHA a BHA kyselin je exfoliace, ale na stejný úkol se zaměřuje i retinol. Výsledkem tohoto komba může být suchá, podrážděná, zarudlá a zcitlivělá pleť. Vyhněte se tomu je používat nejen spolu, ale dokonce i ve stejný den.

Benzoylperoxid a retinol

Benzoylperoxid je skvělou volbou péče o pleť, pokud jste náchylní k tvorbě akné. Pokožku ale vysušuje. Retinoidy jsou známé tím, že působí jak proti stárnutí, tak při odstraňování akné. Odlupují pokožku a zabraňují ucpávání pórů. Dohromady by tedy způsobily extrémní suchost pleti a také její možné podráždění.

SPF a make-up

Říkáte si, jak to? Vždyť přece make-upy s SPF se běžně prodávají. Ano, profesionálně namíchaný přípravek má vzájemnou interakci vyřešenou tak, aby nebyl snížený ochranný účinek. Nedoporučuje se vzít krém s SPF a smíchat ho s make-upem. Opalovací krém naneste vždy jako samostatnou vrstvu a teprve na něj naneste make-up.

 

Zdroj: Lofficielusa.com, everydayhealth.com, google.com