Skinimalismus: o tom, jak minimalistický trend mění naši péči o pleť

Minimalistický trend mění naši péči o pleť

Online content, který se věnuje skincare, se nás v jednom kuse snaží přesvědčit, že právě toto je ten produkt, který nám zaručí zářivou a vyživenou pokožku. My na tuto návnadu samozřejmě skočíme, ačkoli si většinou moc dobře uvědomujeme, že se o zázrak jednat nebude – ale co kdyby ano? Tímto způsobem – nákup, co nákup – propadáme do náruče konzumního lifestylu a šuplíky se plní produkty, které nám život bohužel nezměnily. A aby tam jen tak neležely, tak si z nich uděláme bohatou skincare rutinu plnou těch nejrůznějších aktivních látek s vědomím, že své pleti dopřáváme to nejlepší. Jenže možná děláme úplný opak.

Proč rutiny o deseti krocích nefungují…

Vaše pleť jednoduše potřebuje pauzu. Skin minimalismus není jen o ubrání kroků v našich rutinách, ale také o snížení počtu aktivních látek a nošení méně make-upu, aby pleť mohla dýchat. Beauty guru a influenceři neustále přicházejí s novými informacemi o nových ingrediencích a všelijakých postupech. To vyústilo však ve zmatek, tendenci to přehánět a pleť zbytečně zahlcovat. Vyrážka, pupínky, break-out, zarudnutí a suchá pleť bez života – to vše jsou varovné signály, které vám prozrazují, že máte ubrat.

Mohlo by se vám líbit

Jak souvisí čištění zubů s akné?

Akné. Každý si ho zažil, ať už v dětství, pubertě nebo v dospělosti. S akné je asociováno hlavně období dospívání, kdy jsou jeho příčinou hlavně hormonální změny v těle. Co ale dělat, když se akné objeví v dospělosti? Dospělých s akné je více, než byste si mysleli. A možná si ho způsobujete čištěním zubů.
elle.cz

Vsaďte na multifunkčnost

Problém vězí v tom, že nejsme odborníci (přestože si po desítkách skincare trendů už tak většina z nás připadá). Nevíme, jak spolu určité aktivní látky reagují – jestli jdou proti sobě nebo zda se ve své funkci naopak překrývají. Když si koupíte kvalitní produkt s více účinnými složkami, u kterých navíc víte, že vám již v minulosti fungovaly, nejenže si zkrátíte čas strávený v koupelně a ulevíte své peněžence, ale zachováte se také ekologičtěji. Vaše pleť dostane odborníky korigované množství aktivních látek, které pracují ve správném poměru, aby fungovaly přesně tak, jak mají. 

3... 2... 1... skinimalismus

Pokud na své pleti sledujete výše zmíněné problémy, zajděte k dermatologovi se všemi produkty, které v současnosti používáte, a nechte si poradit. Bude vědět nejlépe, co vaší pleti prospěje, a jak o ni pečovat. A jestli najdete produkty, které vám sedí, tak se jich zuby nehty držte a nenechte se přesvědčit na sociálních sítích, že k potřebujete vyzkoušet nový „svatý grál“. Nezapomínejte, že klíčem k úspěchu ve skincare je konzistence.

Mohlo by se vám líbit

Jídelníček pro dokonalou pleť: Která jídla chutnají pokožce?

Výborně vyživují tělo i pokožku a navíc zpomalují stárnutí. Představujeme 8 potravin, které by rozhodně neměly chybět ve vašem jídelníčku. Na vrásky si naordinujte borůvky a batáty, na kruhy pod očima zase citrusy. A neodmítejte ani červené víno!
elle.cz

Zdroj: sublimelife.in, shape.com, ELLE.com