Pleťové masky, které zchladí vaši kůži i přepracovanou mysl

Horké léto trávíme nejraději se zmrzlinou v ruce, v klimatizovaných kancelářích nebo na lehátku u moře. Když ani jedno není nablízku, můžete sáhnout po masce, jež vaši pleť nejen osvěží, ale také rozzáří a hydratuje. Jak vybrat tu nejlepší a která doopravdy funguje? Vybrali jsme pro vás ty nejvoňavější a nejchladivější.

Teplo rozšiřuje póry, což je ideální, pokud jste právě na kosmetice nebo si pleť čistíte sami doma. Po černých tečkách a nedokonalém make-upu však netouží asi nikdo. Základem lepšího stavu pleti, ale také příjemnějšího pocitu a optimální teploty, je hydratace – alfa a omega krásy. Proto nezapomínejte do kabelky kromě antibakteriálního gelu přibalit také termální vodu ve spreji. Působí podobně jako kostka ledu v domácí limonádě.

Letní versus zimní skincare

Na naší pleti se do jisté míry odráží náš zdravotní stav, veškeré vnější vlivy, strava a v neposlední řadě péče. Kromě pravidelné návštěvy kosmetičky bychom měli dbát i na sezónní produkty, které jsou uzpůsobeny buď spalujícímu sluníčku nebo agresivnímu mrazu. Jeden krém na vše bohužel nestačí.

Jak najít tu pravou

Masek je na trhu nepřeberné množství a není se čemu divit, pokud se při jejich výběru ztrácíte. Jednoduše je lze rozdělit na čisticí, hydratační a specializované, do kterých spadají i ty chladivé. Ideálním řešením může být vyzkoušet více druhů a nebát se použít i dvě různé hned po sobě. Čistá pleť je ideálním podkladem pro následnou hydrataci.

Příjemné osvěžení

Pamatuje, žadá maska ani beauty produkt nenahradí při boji proti přehřátí dostatečný pitný režim. Sám o sobě dělá na kůži hotové zázraky. Pokud vám voda nestačí, kosmetické značky přicházejí s vychytávkami pro letní dny ve všech možných vůních i variantách. Na které sází redakce ELLE?

Nejlepší masky na léto podle ELLE:
cara

Úvodní fotografie je použita z červencové ELLE 2018

Foto: Radka Leitmeritz, styling: Samantha Burhart (Only agency LA), make-up: Kathy Jeung (Forward Artists LA), vlasy: Ericka Verrett (Tomlinson Management group LA), grooming: Nathaniel Dezel (Opus beauty LA), digital asistent: Rene Hallen, asistent fotografa: Fabio Moschner, produkce: Solena Tapia&Ivona Petružálková, lokace: The Standard WEHO