Pomůže face tape proti vráskám?

 

Metodu kineziotapingu vyvinul japonský lékař Kenso Kase v 70. letech minulého století. Elastické bavlněné lepicí pásky dával sportovcům podle směru aplikace tak, aby se jejich svaly zregenerovaly, nebo naopak aktivovaly. Zároveň se jimi daly zmírňovat otoky nebo vyhlazovat jizvy. Během tejpování totiž dochází k oddálení kůže od svalů, a snáze se tak uvolní tenze nebo odejdou stlačené metabolity. Metoda se zakrátko stala tak populární, že dneska už se provádí snad i v té nejzapadlejší ordinaci v Česku.

 

Instagram je doslova zavalený fotkami před a po používání kouzelných tejpů.

 

S novým tisíciletím se tejpy z těla přesunuly na obličej a sociální sítě zaplavily srovnávací fotky ‚před a po‘, kdy na vás z prvního obrázku kouká unavená paní a z druhého mládím zářící žena s vymodelovaným obličejem. Vydávám se tedy do pražského salonu Face Form Studio k Valerii Voskoboevě a jdu zjistit, o jaký zázrak se jedná. Terapeutka se po třicítce začala zajímat o možnosti, jak co nejvíce oddálit stárnutí.

„Metody jako botox, výplně a další estetické zákroky jsem nezvažovala, chtěla jsem zůstat přirozená,” říká. Proto se rozhodla věnovat speciálním liftingovým masážím, které pocházejí z Brazílie a v zemích jako Itálie nebo Rusko aktuálně zažívají vrchol slávy. „Postupně jsem se díky těmto masážím zbavila dvojité brady, kruhů pod očima, zpevnila čelist a zvýraznila linii lícních kostí,” vysvětluje Valeria přínos techniky, kterou ráda kombinuje s hitem sezony – face tapingem. Ten se od klasického tejpování liší pouze výběrem pásky určené na obličej (lepidlo na ní snese i ta nejcitlivější pokožka) a dobou působení. Na rozdíl od klasického několikadenního tejpování se obličejové pásky nechávají působit maximálně osm hodin. Ošetření předchází konzultace a manuální diagnostika (zdarma), kdy terapeutka zjišťuje stav obličejových svalů a zapíše jej, aby mohla poté porovnat pokrok v jednotlivých partiích. Následuje odlíčení, aplikace séra a hluboká masáž obličeje, krku a dekoltu s liftingovými a lymfodrenážními prvky. Slastná masáž místy zabolí, to když Valerie najde zablokované a zkrácené svaly.

„Každá naše činnost a myšlenka má určitou fyzickou odezvu v těle, a nezpracujeme-li jednotlivé emoce, svaly se zablokují,” vysvětluje terapeutka. Poté, co prakticky upadám do nirvány, masáž bohužel končí a Valerie vyměřuje jednotlivé tejpy (na obličej se nejvíce hodí K-Active Gentle a BB Tape) a pečlivě je stříhá. Dneska se zaměříme na lymfodrenážní účinek a budeme stahovat přebytečné otoky z oblasti tváří a okolo očí. Když mě pečlivě polepí, děkuji bohu za to, že už je tma, a pokud mě nezastaví policejní hlídka, výsledek uvidí jen manžel a dcera.

Druhý den po sundání tejpů vypadám odpočatě a tváře jsou rozhodně méně objemné. „Kéž bych náplasti mohla nosit pořád,” říkám si v duchu. Valeria mě ubezpečí, že je vhodné absolvovat kúru deseti ošetření a poté si masáž pravidelně dopřávat nebo ji jednou až dvakrát týdně provádět po absolvování specializovaného kurzu sama. Kontraindikacemi jsou botox, výplně nebo mezonitě. Ideální je s masážemi začít ve chvíli, kdy účinky těchto látek odezní. „Omládnout lze i přirozenou cestou, ale je to poctivá pravidelná práce. Na skalpel máte vždycky času dost,” říká Valeria. Cena masáže je 2700 Kč za 60 minut, facial taping vyjde na 600 Kč za 20 minut. 

REKLAMA