Proč jsou (nejen) Francouzky tak krásné? Hledejme za tím mezoterapii

O co se jedná? Přece o populární techniku z oblasti estetické medicíny, která vznikla právě ve Francii a jejím principem je aplikace léčebných roztoků do povrchové vrstvy kůže s cílem stimulovat tvorbu kolagenu a elastinu a tím pádem omladit pokožku. A to včetně redukce vrásek, pigmentových skvrn a sjednocení barevného tónu pokožky. 

Na mezoterapii přísahá Gwyneth Paltrow, která si svůj mezoterapeutický koktejl dopřává u dermatologa Maurice Draye, jenž tuto metodu v devadesátých letech zpopularizoval v Londýně, miluje jí Katy Perry, Rihanna i Jennifer Aniston, která i po padesátce vypadá super fresh

Tento miniinvazivní zákrok vynalezl padesátých letech francouzský lékař Michel Pistor, který jej využíval v rámci léčby chronických bolestí, do dermatologie se takzvaná mezoška, jak se jí s oblibou přezdívá, dostala až později.

Extrémy v plastické chirurgii: Co je autentické, není přehnané?

elle.cz

Mezoterapie, koktejl pro vaši pokožku

Alfou i omegou této metody je aplikace terapeutických látek, které aktivují regenerační procesy. Neboli stojí i padá na tom, jaký koktejl naší pokožce naservírujeme. Nejčastěji se používá mix látek obsahující blahodárnou kyselinu hyaluronovou, která zajistí hloubkovou hydrataci v oblasti obličeje, krku, dekoltu či hřbetů rukou. Díky své schopnosti vázat vodu bude pokožka po ošetření zadržovat více vody a působit vyhlazeně.

Mezi největší hity v současnosti patří směs NCTF HA 135 od společnosti Fillmed (miluje ji i božská J.Lo), jež se svým unikátním složením řadí mezi anti-agingové zázraky. Obsahuje 59 (!) účinných látek včetně vitaminů, aminokyselin, proteinů či antioxidantů. Ošetření se provádí mikrovpichy jehlou nebo kanylou 3 - 4x za sebou ve zhruba dvoutýdenních rozestupech.

Podle lékařky estetické medicíny a odbornice na kosmetický průmysl Marianny Poljančujové z pražské Kliniky GHC je mezoterapie vhodná pro všechny, které trápí unavený vzhled pokožky, suchost či je jejich kůže dlouhodobě vystavena klimatizaci nebo slunečnímu záření. Aplikace navíc není vázaná na věk ani sezónu, takže ji zjednodušeně řečeno může podstoupit kdokoliv a kdykoliv.

Ocení ji však hlavně ti, kteří nechtějí podstupovat aplikaci botulotoxinu nebo výplňových materiálů a raději se spolehnou na mechanismy pleti jí vlastní. Velkou výhodou mezoterapie také je, že její efekt nastupuje pozvolna, viditelný je již po několika týdnech a přetrvává zhruba 12 - 18 měsíců.

Dry brushing, kartáčování aneb Očistný rituál pro pokožku. Jak na to?

elle.cz

Zdroj: Byrdie, Allure