Chudinka Jennifer Aniston? Ne, ta nejsilnější žena v Hollywoodu

Chudák Jennifer 

„Chudák Jen.“ To byla věta, která začala být s Jennifer Aniston spojována krátce po rozvodu s Bradem Pittem. Jednu chvíli byla hvězda Přátel polovičkou hollywoodského zlatého páru a majitelkou nejžádanějšího účesu na světě. Vzápětí se stala tou, která byla považována za nešťastnou, zhrzenou - další z řady chudinek, které manžel opustil kvůli sexy kolegyni. Všechny přestaly zajímat její úžasné vlasy a zábavné role. Celý svět se ptal pouze na to, jestli najde nový vztah, konečně už vyslyší své biologické hodiny a jestli ještě někdy vůbec dokáže být šťastná. Jako by na ničem jiném v jejím životě nezáleželo.

Roky šikany

Aniston měla pořádný důvod být frustrovaná. V letech vrcholné slávy Brangeliny (Pitt a Angelina Jolie byli spolu 11 let, z toho čtyři roky manželé, než se v roce 2017 náhle rozešli) byste jen těžko hledali noviny, které by na titulní straně neřešily to, jak si Jennifer vede po rozvodu, jestli zvládá nové štěstí svého exmanžela a jestli se jí někdy podaří hodit rozvod za hlavu. Rozhodla se držet svých zásad a ve všech bulvárních příbězích zachovat důstojné ticho. Její kariérní úspěch, včetně filmu Rozchod!, který v roce 2006 vydělal více než 200 milionů dolarů po celém světě nebo neméně úspěšný Marley a já, byl druhořadý. Všechno se stále točilo kolem jejího soukromí, a to způsobem, který se až bolavě zadíral do těch nejcitlivějších míst. Žádná jiná herečka v Hollywoodu nemusela čelit bez přestání a po tak dlouhou dobu takové osobní dehonestaci.

Neúspěšné vztahy

Když se jí rozpadly následující vztahy s Vincem Vaughnem a Johnem Mayerem, byla to jen další potrava pro mediální obraz „chudáka Jen“. Herečky, která ke štěstí přeci nutně potřebuje vztah a – samozřejmě – dítě! Zatímco někteří by se už možná zlomili pod tlakem toho, že je jejich život neustálou veřejnou podívanou a média na něj ať dělá, co dělá, vedou pořád jen žalozpěvy, Jennifer Aniston dál držela hlavu vztyčenou.

20 nejlepších momentů Brada Pitta a Jennifer Aniston

elle.cz

Hon na těhotenství

Zacpat bulváru ústa mohla Jennifer v roce 2015, kdy se po čtyřech letech provdala za Justina Therouxe. Teď, když měla „chudák Jen“ konečně další oficiální pouto s mužem, mělo to znamenat konec starostí o její život? Přesto to vedlo pouze k dalším úvahám o tom, co bude dál: jestli budou mít děti a kdy, proč a jak. Vyvrcholilo to v roce 2016, kdy Aniston před domem kempovali paparazzi z Huffington Post v naději, že tam najdou a zachytí něco, co by potvrdilo její těhotenství. Tehdy se Jennifer opravdu (konečně!) naštvala a napsala médiím otevřený dopis.

A dost!

„Nejsem těhotná. Jsem přesycená,“ napsala ve sžíravém sloupku určeném především pro Huffington Post. Sdílela frustraci, kterou cítí z neustálé veřejné kontroly svého života, od toho, co jí a nosí až po hrabání se v odpadcích ve snaze najít těhotenský test. „Způsob, jakým mě vykreslují média, je odrazem pokřivenému standardu krásy... Poselství, že dívky nejsou hezké, pokud nejsou neuvěřitelně hubené, že ženy jsou neúplné, neúspěšné nebo nešťastné, pokud nejsou vdané a nemají děti. Jsme kompletní s partnerem nebo bez, s dítětem nebo bez něj," napsala Aniston. „Sami se můžeme rozhodnout, co je na našem těle krásné. Toto rozhodnutí je jen a jen naše."

Další rozvod

Aniston tehdy říkala, že nepotřebuje ani nechce být litována. Skutečnost, že cítila potřebu takové prohlášení učinit, je poté, co víme o jejích zkušenostech s umělým oplodněním, krutá. Když v roce 2017 skončilo její manželství s Therouxem, musela znovu čelit další vlně titulků „chudák Jen“. „Za prvé, při vší úctě, nemám zlomené srdce,“ řekla časopisu InStyle v roce 2018. „A za druhé, to jsou neuvážené předpoklady. Nikdo neví, co se děje za zavřenými dveřmi.“

Mají krásu, úspěch, bohatství i dítě: Hvězdy, které jsou matkami po 40

elle.cz

Konec mlčení

Je vlastně s podivem, že nepromluvila už dávno. Že si to celé ty roky nechala líbit a nechat si na hlavu padat lítostivé fabulace střídané obviňujícími články na téma, že je příliš „sobecká“ nebo „příliš posedlá kariérou“, než aby se stala matkou. Konečně v roce 2022 prozradila magazínu Allure, že se o dítě pokoušela spoustu let, ale neúspěšně. „Loď odplula,“ definitivně uzavřela otázku svého mateřství. Navzdory těmto potížím 54letá Aniston říká, že se nyní cítí lépe, než se kdy cítila ve svých dvaceti, třiceti nebo dokonce ve čtyřiceti. Chuděrka Jen? Kdepak. Je jedním z největších survivorů v Hollywoodu.

Bravo, Jennifer!

Jennifer Aniston vstoupila do nové etapy své kariéry, která upevnila její postavení čehokoli, jen ne oběti. Sexismus bohužel znamená, že navzdory profesnímu úspěchu ženy je nalezení partnera a narození dětí stále považováno za „konečný cíl“. Stále se zdá, že je to věc, která určuje, jestli má život ženy bez dětí a muže hodnotu. Jak smutné, že Jen Aniston musela čelit takovému zacházení a přitom měla být na co hrdá. A mimochodem – všechno nejlepší, Jennifer!

Zdroj: Wikipedia Commons, independent.co.uk, huffpost.com, time.com