Koki testuje beauty trendy: Sedmdesátky a #cutcrease

Make-up artistka Kateřina Koki Mlejnková alias @koki9_official miluje beauty trendy, její specifický rukopis poznáte snadno – zbožňuje zářivé barvy a ráda zkouší i ty nejbláznivější nápady. Tentokrát se pro vás vrátila do (ne)dávných sedmdesátek, aby oživila retro make-up sedmdesátek.

 

 

Postup:

  • Na vyčištěnou pokožku naneste sérum a krém. Poté aplikujte lehký hydratační make-up a pudr. Nedokonalosti vyzmizíkujte korektorem. Zaměřte se hlavně na partie pod očima.
  • Fresh looku docílíte použitím tmavšího pudru, kterým vystínujete líčka a lícní kosti. Nezapomeňte trochu přidat i na nos.
  • Obočí vyčešte směrem vzhůru a nabarvěte.
  • Pod obočím ( nad pohyblivým víčkem ) namalujte delší černou linku, jejíž konce rozetřete do ztracena.
  • Na pohyblivé víčko použijte bílé stíny jako podklad a poté prsty naneste glitry, které budou končit u černé linky.
  • Následuje tenká černá linka nad linií řas, kterou malujete od půlky víčka a její konce protáhnete tak, aby vznikl tzv. kočičí pohled.
  • Pod oči použijte bílou a tmavou linku.
  • Pro maximální wow efekt zvárazněte horní i dolní řasy řasenkou.
  • Finále pak patří matné rtěnce, která dodá vašim rtům barvu a perfektně zvýrazní jejich kontury.
Mohlo by se vám líbit

Koki testuje: Konturka na oči – fenomén devadesátek

Fenomén devadesátek se vrací. Ořežte tužky, připravte zrcátko a tvarujte tentokrát všemi barvami. Jak na konturovací tužku krok za krokem vám na videu ukáže bloggerka a make-up artist Kateřina Koki Mlejnková.
elle.cz

Stejně rychle, jako k nám přišel look devadesátek, je tu i trend líčení očí à la sedmdesátky. Je ovšem obohaceno o nové techniky a hlavně máme možnost využít lepších a zářivějších stínů. Jednou z technik, jež se dají perfektně využít, je cut-crease, kde použijete korektor na pohyblivé víčko a na něj doslova nalepíte stíny jiné barvy, a to přes stíny, kterými zvýrazníte nadočnicový oblouk. Nezapomeňte, že čím větší pohyblivé víčko je, tím lépe. Takže vám mezi stíny vynikne výrazný kontrast.

Další způsob, jak docílit takových očí, je vzít černou kajalovou tužku, udělat oblouk výš, než je zlom oka, a lehce ho protáhnout směrem dolů u vnějšího koutku oka. Pak už stačí jen párkrát přejet štětcem tam a zpátky po lince a víčko zvýraznit světlým pastelovým stínem. K řasám pak udělejte klasickou linku, a pokud budete chtít, můžete ji směřovat směrem dolů. K takové lince se hodí nakreslit i stylové spodní řasy, jako by padal stín z těch horních. To působí opravdu smyslně. Aby oči vypadaly ještě větší, dejte do vnitřní spodní linky bílou tužku a tmavý stín použijte až pod ni. Všechny tyto triky můžete zapojit i do normálního běžného líčení. Třeba když se vám zdá, že máte zapadlé oči. „Otevře“ to každé oko. Já takové líčení nosím klidně denně. A vždy, když ho na sobě mám, si připadám opravdu krásná. Takhle vaše oči nikdo nepřehlédne.

Mohlo by se vám líbit

Jak pečovat o suché rty pod rouškou? 10 produktů, které pomůžou

Jak pečovat o vysušené rty, které trpí vlivem chladnějšího počasí i neustálým nošením roušky? Připravili jsme pro vás výběr té nejlepší péče i praktické rady, jak se o rty starat, aby byly zdravé a krásné.
elle.cz

Kdybyste zatoužila po nějaké večerní variantě, můžete použít třeba krémové metalické stíny, ty jsou hodně dobové, a nebo vyplnit pohyblivé víčko třpytkami. Rty k tomuhle líčení volte spíš neutrální, i když královny diskotéky se nemusejí bát ani výrazné rtěnky. Celé líčení zkuste doplnit o styling vlasů. Vyfoukejte si ofinu směrem ven a nahoďte objem. Účes přitom může být ležérní. Teď vám už chybí jen zvonáče, obří klobouk a velké hranaté brýle. Pozor! Ty se fakt nosí.