Jak pečovat o suché rty pod rouškou? 10 produktů, které pomůžou

Pocit suchých rtů nesnáším, i proto mám hned několik balzámů na rty a už naštěstí přesně vím, který je fajn, když jsou rty v kondici, ale v době rouškové nestačí, a který naopak zabere po prvním namazání.

Některé z nich přitom klamou tělem. Čekala bych, že na extrémně namáhané rty pomůže balzám od lékárenských značek, ale bohužel. Paradoxně je mou oblíbenou první pomocí něco, co byste zařadili spíš mezi líčidla. Instant Light Lip Perfector od Clarins se během času dočkal už několika podob, ale stále platí, že rty dokonale ošetří a ozdraví. Obsahuje totiž bambucké máslo, výtažky z manga a vitamíny A a E, které tvoří dokonalou ochranu. Balzám je navíc tónovaný, takže dodá rtům také hezčí barvu. 
 

Jak voní podzim? Představujeme ty nejzajímavější parfémové novinky

elle.cz

Naposledy mě dokonce zachránil lesk na rty od Dior Beauty. Jejich nový Lip Glow Oil dodává rtům nejen módní vzhled, ale ve skutečnosti je to především olej, který rty zahalí do ozdravné lázně. Skvělé je, že jej stačí nanést třeba jen dvakrát denně a rty se cítí skvěle. Pokud si však musíte roušku nasazovat častěji, lesk na rtech není právě praktický, protože se do ní ihned otře. V takovém případě zkuste klasickou variantu Lip Glow, který je další geniální balzám dostupný v několika odstínech, včetně neutrálního.

 

Nejlepší péče o suché rty podle ELLE:

 

Další praktické tipy, jak se starat o rty:

Není to ale jen o produktech. Koneckonců žádný balzám byste neměli nanášet příliš často, aby si rty „nezvykly“ a o to více se nevysušovaly. Zkuste to jen párkrát za den – před nasazením roušky, po jejím odložení, vždy před spaním. Zvlášť pokud ve spánku dýcháte pusou, neměli byste spát v suchém prostředí. Otevřete okno nebo si pořiďte zvlhčovač vzduchu.

Kromě toho však rtům dopřejte také pravidelný peeling. Nepotřebujete na to speciální produkt, stačí je jednou týdně promasírovat zubním kartáčkem a poté je potřete medem. Tato jednoduchá domácí maska obvykle vyřeší každý problém se rty.

Protože masky způsobují nejen suché rty, ale také akné, stává se, že si pusu vysušíme sami nanášením produktů proti pupínkům. Buďte tedy opatrní a při aplikaci těchto krémů či olejů se rtům důsledně vyhýbejte. Myslete také na to, že aby byly dostatečně hydratované rty, musíte dodat hydrataci celé tváři. Klidně tedy v těchto kritických dnech naneste svůj denní krém nejen ráno, ale i během dne. Mimochodem, rty se mnohem více vysušují také po vyplňujících injekcích, které se používají pro větší objem.

Z DENÍKU KOSMETICKÉ REDAKTORKY: Podzimní novinky, do kterých se zamilujete

marianne.cz

Poslední záchrana

Pak je tu ještě jeden trik, který můžete vyzkoušet, když už nepomáhá vůbec nic. Je známo, že v rouškách se hromadí nečistoty a bakterie, a tak je možné, že vaše rty pálí a loupou se, protože na nich jsou stopy plísně. Té se zbavíte tak, že na vatový tamponek nanesete trochu peroxidu a lehce jím rty poťukáte.