Koki testuje beauty trendy: Euphoria Make-Up

Make-up artistka Kateřina Koki Mlejnková alias @koki9_official miluje beauty trendy, její specifický rukopis poznáte snadno – zbožňuje zářivé barvy a ráda zkouší i ty nejbláznivější nápady. Tentokrát pro vás vyzkoušela make-up z oblíbeného seriálu Euphoria.

Mohlo by se vám líbit

Podzim patří barevným paletkám: Jaké vybrat, jak na ně a co už je moc

Přeneste barvy podzimních listů na svá oční víčka. Barevné líčení může být lékem na špatnou náladu, je příjemnou změnou oproti zajetým pořádkům a začít trénovat ho můžete klidně mezi zoom cally. Stačí vybrat tu pravou paletku.
elle.cz

Kabelovka HBO letos naděluje dárečky ještě před Vánocemi: na začátku prosince odvysílá dva mimořádné díly seriálu Euforie, jemuž k zápisu do historie stačila pouhopouhá jedna série. Nejenom kvůli chytlavému příběhu dnešních teenagerů, ale také kvůli líčení, které měla na svědomí make-up artistka Doniella Davy (@donni.davy). Ta navždy změnila vnímání make-upu: její práce se třpytkami, kamínky i linkami byla fenomenální. Všechny Davyiny looky spojovala hravost, jednoduchost a nepřehlédnutelnost. Kamínky se objevovaly všude.

Mohlo by se vám líbit

Koki testuje beauty trendy: Sedmdesátky

Vyzkoušejte retro make-up s twistem nejnovějších barevných pigmentů a moderních technik. Zn.: zvonáče, klobouk a velké brýle s sebou!
elle.cz

Proto je jedním z mých nejoblíbenějších looků právě ten kamínkový, kterým se pyšnila postava Maddy. Ostatně YouTube je plný tutoriálů, jak si pořídit stejný look, jako měla ona či kdokoli další ze seriálu. Tak co, už jsem vás namotivovala si trochu pohrát se třpytkami a kamínky? Nemusí jich být nutně moc. Stačí sofistikovaně doplnit make-up o něco speciálního. Zapomeňte na chvíli na předepsané zvyky a nechte se vést citem. Zkuste použít zajímavý stín a udělat kdekoli na oku barevný akcent. V make-upu dlouho nebyla taková volnost jako dnes. Což je ohromně inspirující, nemyslíte? Líčení pak stačí doplnit jen o jemný lesk na rty. Zakouzlete i s konturkou, střídejte barvy a tvary a malujte podle libosti. Kamínky na obličej lepte lepidlem na řasy, které nedráždí pokožku. Vždy nejprve chvilku počkejte, až lepidlo začne zasychat, aby kamínek nesjížděl dolů, a teprve poté jej aplikujte. Kam? To je pouze na vás, ať už to bude klasika na oční víčka, nebo třeba na obočí.

Možná vám představa takové extravagance není příjemná, ale jde jen o to, začít a nebát se. Sama poznáte, kdy bude čas na stopku. Nejvíc tomuto líčení sluší neonové světlo nebo noční scény. Prozatím však můžete začít s pár kamínky do kanceláře a teprve potom to pořádně rozjet. 

 

 

Jak na to?

  • Na vyčištěnou pokožku naneste sérum a krém. Poté aplikujte lehký hydratační make-up.
  • Upravíte, zafixujete a vystínujete obočí.
  • Plochým štětcem namalujete stíny - držíte se modelu kočičích očí, jejichž linie díky štětci vytvoříte.
  • V dalším kroku použijete pudr a korektor. Tím zahladíte stopy únavy pod očima a drobné nedostatky v okolí nosu a na bradě.
  • Pro fresh look nanesete tvářenku v oblasti lícních kostí.
  • Dokreslíte stíny ve spodní části očí.
  • Pomocí dlouhé pinzety opatrně lepíte kamínek po kamínku - takto orámujete celé namalované oči.
  • Řasy zvýrazníte řasenkou.
  • Tvar rtů upravíte a zvýrazníte pomocí konturovací tužky.
  • V posledním kroku nanesete lesk na rty a váš Euphoria Make-Up je hotov.