5 chyb při používání vlasového oleje

 

Nanášíte příliš mnoho oleje 

„Čím méně, tím lépe“ je pravidlo, které je třeba dodržovat při používání vlasového oleje. I když máte velmi suché vlasy a pokožku hlavy, nemusíte na prameny používat příliš velké množství produktu. Problém tím nevyřešíte, a naopak kadeřím spíše uškodíte: budete muset o to pracněji oplachovat vlasy, čímž můžete narušit jejich ochrannou vrstvu. 

 

Oil

 

Aplikujete olej na mokré vlasy

Mokré vlasy jsou zranitelnější než vlasy suché: folikuly jsou měkké, a proto i sebemenší tahání může vést k jejich mikro-poškození a následně i k jejich ztrátě. Před aplikací oleje na vlasy tedy vyčkejte, až samovolně uschnou.  

 

Drdol

 

Rozčesáváte vlasy ihned po nanesení oleje

To je špatně. Sice máme často nutkání ihned sáhnout po hřebeni a rozčesat zamotané chuchvalce, ale nedělejte to hned. Po dobré olejové masáži je pokožka hlavy jemná a citlivá. Při okamžitém kartáčování spíše urychlíte proces vypadávání vlasů, a učiníte je celkově křehčími. Pokud si potřebujete vlasy rozčesat, začněte jemně projíždět prsty pramínky od konečků, a pomalu postupujte směrem k temeni hlavy.

 

Hairbrush

 

Necháváte olej na vlasech přes noc

Tím doslova sesbíráte všechen prach z povlečení a polštářů, což je extrémně nehygienické. Takové nečistoty se rychle mísí s přírodním olejem na pokožce hlavy, což může vést k zánětům. Nenechávejte olej na vlasech proto příliš dlouho. 

 

Sleep

 

Stahujete vlasy do tuhých culíků a drdolů

Po důkladném naolejování pokožky hlavy a vlasů se folikuly stávají zranitelnějšími a křehčími, takže příliš upnutý styling přispívá k jejich lámavosti. Naneste olej na vlasy, a pokud je chcete stáhnout, zvolte volnější cop, který nebude napínat ani pokožku hlavy, ani vaše kadeře.

 

Cop

Čaje pro zářivou pleť – které to jsou?

elle.cz