5 chyb při používání vlasového oleje

 

Nanášíte příliš mnoho oleje 

„Čím méně, tím lépe“ je pravidlo, které je třeba dodržovat při používání vlasového oleje. I když máte velmi suché vlasy a pokožku hlavy, nemusíte na prameny používat příliš velké množství produktu. Problém tím nevyřešíte, a naopak kadeřím spíše uškodíte: budete muset o to pracněji oplachovat vlasy, čímž můžete narušit jejich ochrannou vrstvu. 

 

Oil
Info ikona

 

Aplikujete olej na mokré vlasy

Mokré vlasy jsou zranitelnější než vlasy suché: folikuly jsou měkké, a proto i sebemenší tahání může vést k jejich mikro-poškození a následně i k jejich ztrátě. Před aplikací oleje na vlasy tedy vyčkejte, až samovolně uschnou.  

 

Drdol
Info ikona

 

Rozčesáváte vlasy ihned po nanesení oleje

To je špatně. Sice máme často nutkání ihned sáhnout po hřebeni a rozčesat zamotané chuchvalce, ale nedělejte to hned. Po dobré olejové masáži je pokožka hlavy jemná a citlivá. Při okamžitém kartáčování spíše urychlíte proces vypadávání vlasů, a učiníte je celkově křehčími. Pokud si potřebujete vlasy rozčesat, začněte jemně projíždět prsty pramínky od konečků, a pomalu postupujte směrem k temeni hlavy.

 

Hairbrush
Info ikona

 

Necháváte olej na vlasech přes noc

Tím doslova sesbíráte všechen prach z povlečení a polštářů, což je extrémně nehygienické. Takové nečistoty se rychle mísí s přírodním olejem na pokožce hlavy, což může vést k zánětům. Nenechávejte olej na vlasech proto příliš dlouho. 

 

Sleep
Info ikona

 

Stahujete vlasy do tuhých culíků a drdolů

Po důkladném naolejování pokožky hlavy a vlasů se folikuly stávají zranitelnějšími a křehčími, takže příliš upnutý styling přispívá k jejich lámavosti. Naneste olej na vlasy, a pokud je chcete stáhnout, zvolte volnější cop, který nebude napínat ani pokožku hlavy, ani vaše kadeře.

 

Cop
Info ikona

Tištěný magazín

Elle cover
REKLAMA