90s kadeře jsou zpět!

Pamatujete si na objemné kudrliny z 90. let? Kudrnaté a vlnité vlasy tehdy nosily všechny IT girls, včetně Julie Roberts, Sarah Jessicy Parker, Drew Barrymore, Mariah Carey, Nicole Kidman a mnoho dalších. Kdo nebyl od přírody obdařený hustými vlnami, jednoduše šel na trvalou. Trend kudrlin je nyní zpět a jde ruku v ruce s všudypřítomným směrem k přijetí naší přirozenosti.

Mohlo by se vám líbit

5 ikonických outfitů Carrie ze Sexu ve městě

Nejlepší outfity newyorské novinářky Carrie Bradshaw.
elle.cz

Zapomeňte na precizně vyžehlené, hřebíkově rovné vlasy, jež jsou pozůstatkem nultých let (z této dekády se letos inspirujte spíše v šatníku). Mnoho z nás během dlouhých dní v karanténách zjistilo, že má přirozeně vlnité vlasy. Společenský nátlak mít dokonalé účesy pomalu, ale přece upadl, dovolujeme si mít uvolněnější vlasový styling, a právě trend kudrnatých vlasů mnohým z nás může pomoci konečně přijmout své kadeře. Řada celebrit – od Zendayi, Seleny Gomez po Whitney Peak (vycházející hvězda, kterou můžete vidět v nové řadě Gossip Girl) – také začala více ukazovat svoji přirozenou korunu krásy, nemluvě o tom, že „původní” kudrnaté dívky SJP a Nicole Kidman jsou obě zpět v centru pozornosti, což vyvolává vlny nostalgie po jejich hřívách z 90. let.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Charakteristické znaky ikonických kudrlin z 90. let jsou přítomné také v trendu roku 2021 – objem u kořínků, některé definované (ale ne příliš) spirálovité prameny a sestříhaná délka. Celkový výsledek by měl působit nonšalantně, nedbale, ale elegantně. Dodnes je největší ikonou tohoto účesu Julia Roberts, a to díky jejímu rozevlátému střihu a svěžímu finiši. Ať už máte kudrnaté nebo vlnité vlasy nebo trvalou, je esenciální znát správnou péči. Kdo teprve nedávno zjistil, jaké jsou jeho vlasy doopravdy, může dělat několik chyb, které vlasy zbytečně přetěžují nebo vysušují. Každý vlas je jiný. Ty, co se však vlní, tak zpravidla bývají sušší a je proto velmi důležité je hydratovat. 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Jak pečovat o kudrnaté vlasy? Sestavili jsme pro vás jednoduchý návod:

  1. Vlasy si nikdy nečesejte v suchém stavu. Před sprchou si však vlasy pročešte - vyčešete tak část stylingových přípravků, následná péče se tak o vlasy lépe postará.
  2. Šampon je základ a nikdy nezapomínejte na kondicionér. Kudrnaté a vlnité vlasy mají tendenci být suché, proto zvolte řadu určenou pro tento typ vlasů, ideálně profesionální péči.
  3. Na mokré vlasy používejte jedině ručník z mikrovlákna. Pokud ho nemáte, poslouží staré bavlněné tričko. Proč? Ručníky jsou na křehké mokré vlasy příliš hrubé a vlasovou strukturu tak mohou polámat, nehledě na to, že vlas přesuší, a to je u kudrnatých vlasů nežádoucí. 
  4. Vlasy moc dlouho v ručníku netrapte, ideálně je co nejdříve připravte na sušení fénem. Připravte si krém na vlnité vlasy, tužidlo a ochranný sprej před horkem - svatá trojice při stylingu vln a kudrlin. V tomto pořadí je také naneste do vlasů, před ochranným sprejem vlasy rozčešte, ať se přípravky nanesou na vlasy rovnoměrně.
  5. Fénujte s difuzérem v předklonu, abyste docílili objemu, ideálně na nízký výkon a nejvyšší teplotu, ať se vám kudrliny moc nerozlítají a nejsou krepaté. Účes pak zafixujete použitím studeného vzduchu a vězte, že pak nebude třeba ani laku na vlasy. A voilà - kudrliny je ne sais quoi jsou na světě!
Mohlo by se vám líbit

Nová módní ikona Zendaya

Také sníte o šatech, které měla Zendaya ve filmu Malcolm & Marie? My jich stále nemáme dost a chceme víc. Pokochejte se naším výběrem jejích nejstylovějších modelů!
elle.cz