Nejlepší účesy všech dob, které nikdy nevyjdou z módy

Legendární mikádo s ofinou podle Anny Wintour

Anna Wintour je legendou nejen ve světě módy. Ikonický je i její účes, který již několik dekád zásadně nemění. Je pro její osobu tak typický, že si jen těžko dokážeme představit, že by šéfka amerického časopisu Vogue své vlasy ostříhala jinak. Anna navíc péči o své vlasy vyřešila poměrně jednoduše. Již několik let ji každý den v 8 ráno navštěvuje její osobní kadeřník, Andreas Anastasis, který Anniny vlasy vyfouká a upraví tak, aby ikonické mikádo s ofinou byly perfektní za každých okolností.

 

Vlasové trendy, které ovládnou rok 2023

elle.cz

Sestřih podle Rachel Greenové

Vzpomínáte si na první a druhou sérii seriálu Přátelé? Mladinká Jennifer Aniston, představitelka Rachel Greenové, tenkrát svým účesem vyvolala neskutečný boom. Účes, který byl pro oblíbenou seriálovou postavu typický, chtěly v 90. letech snad všechny ženy. Dokonce se mu začalo přezdívat „The Rachel Haircut”. Seriál Přátelé sice skončil v roce 2004, zůstává ovšem velmi oblíbeným i nadále. A stejně tak je to i s účesem, který je stále velmi oblíbený napříč celým světem.

 

Na krátko, ale stylově - to je Pixie Cut

Účes Pixie Cut je typický pro velkou spoustu hollywoodských hvězd. Dlouhodobě jej nosí například herečka Jamie Lee Curtis, kterou si můžete vybavit třeba z filmu Mezi námi děvčaty po boku Lindsay Lohan, nebo Judi Dench, filmová šéfka MI6 v sérii o Jamesi Bondovi. Tento sestřih nosí ale i mladší generace hereček - třeba krásná Halle Berry. Ve světě módy sice tento účes nikdy nebude špatně, nicméně než do něj půjdete, pořádně se rozmyslete. Nesedí totiž všem typům obličeje, a tak byste nechtěně mohla udělat jeden velký přešlap.

 

Trendy krátké účesy 2023: střihy, které sluší všem typům žen

elle.cz

Dlouhé lokny aka Blake Lively

Dlouhé a lesklé lokny budou vždy IN! Navíc je snadno vytvoříte doma před zrcadlem behěm pár minut. A výsledek? Jako byste zrovna vyšla od kadeřníka. Stačí vlasy vyfoukat přes kulatý kartáč, a nebo sáhněte po kulmě s širším průměrem. A violà! Kadeře, které nosí hollywoodské hvězdy jako Blake Lively, nebo Selena Gomez, jsou na světě.

Victoria Beckham a lob

Takzvaná „Posh Spice” Victoria Beckham vyzkoušela celou řadu stylingů vlasů, než našla ten pravý. Jejím signature účesem posledních pár let se stal tzv. lob, tedy delší mikádo ve střední délce. Takto sestříhané vlasy vypadají skvěle jak vyfoukané do rovna, tak s mírnými beach waves, které účes trochu oživí.

Zdroj: Elle.uk, Elle,de, Elle.cz