Vlasový botox: Beauty procedura, kterou si budete chtít dopřát

Zázraky ihned

Slovo botox je v souvislosti s vlasy možná trochu matoucí, protože na vlasy se skutečný botox ani jehly nepoužívají. Termín „vlasový botox" se používá proto, že po aplikaci tohoto zázraku budou vaše vlasy vypadat tak svěží a oživené, jako vaše pokožka po pár drobných vpíchnutích botoxu.

Bez jehel

Aplikaci vlasového botoxu zvládnete sami, bez lékařských titulů, jehel a bez bolesti. „Vlasový botox“ je chytlavé označení ošetření pro intenzivní posílení a uhlazení vlasů hloubkovou maskou, která dokáže opravit a vyhladit poškozené vlasy podobně jako injekce, které vypínají pokožku. Pouze místo neuromodulátorů dostanete pomyslnou injekci antioxidantů, hydratačních olejů a posilujících a zacelujících složek, které vylepší stav krepatých, unavených vlasů.

Konec pocení i krásnější úsměv aneb Neobvyklé užití botoxu

elle.cz

Koktejl superlátek

Během procedury se na vlasy nanáší speciální směs, která obsahuje hydratační a vyživující složky. Tyto složky pronikají do vlasového vlákna, hydratují a vyhlazují vlasy, a tím jim dodávají lesk a hladkost. Hair botox má za cíl obnovit poškozenou strukturu vlasů a poskytnout jim intenzivní péči. Směs obsahuje kolagenové proteiny, které se vážou na vlasová vlákna a dočasně vyplňují poškozená nebo roztřepená místa. Další klíčovou přísadou je hydratace, bez které se zdravé a lesklé vlasy neobejdou. K obnově vlasové kutikuly pomáhají i antioxidanty jako vitamíny E a C. Posilují ochrannou bariéru pokožky hlavy a tím zabraňují vypadávání vlasů. Postupem času to představuje větší „plnost“ hřívy. Procedura také pomáhá vylepšit krepatění vlasů vlivem vlhkosti a chrání vlasy před vnějšími poškozeními, jako je tepelný styling nebo chemické úpravy.

V salonu i doma

Kolagen neproniká do vlasů nebo pokožky hlavy, ale obaluje je, aby byly plnější a hladší. Protože ale dochází jen k povrchovému vylepšení vlasů, které se časem vymývá, je zapotřebí ošetření opakovat, a to zhruba každé tři měsíce. Na vlasový botox se můžete objednat do kadeřnického salonu - pocedura trvá asi hodinu a pohybuje se v závislosti na délce vlasů od 1500 - 2000 korun. Nebo si ho můžete doma aplikovat sami. Tyto hloubkové vlasové masky dnes nabízí už spousta kosmetických značek, namátkou třeba Cocochoco, BBCos, Divination Simone Deluxe Philip Kingsley, K18 a další. 

Hair botox na doma:

Zdroj: Allure.com, elle.cz