Vlasový botox: Beauty procedura, kterou si budete chtít dopřát

Zázraky ihned

Slovo botox je v souvislosti s vlasy možná trochu matoucí, protože na vlasy se skutečný botox ani jehly nepoužívají. Termín „vlasový botox" se používá proto, že po aplikaci tohoto zázraku budou vaše vlasy vypadat tak svěží a oživené, jako vaše pokožka po pár drobných vpíchnutích botoxu.

Bez jehel

Aplikaci vlasového botoxu zvládnete sami, bez lékařských titulů, jehel a bez bolesti. „Vlasový botox“ je chytlavé označení ošetření pro intenzivní posílení a uhlazení vlasů hloubkovou maskou, která dokáže opravit a vyhladit poškozené vlasy podobně jako injekce, které vypínají pokožku. Pouze místo neuromodulátorů dostanete pomyslnou injekci antioxidantů, hydratačních olejů a posilujících a zacelujících složek, které vylepší stav krepatých, unavených vlasů.

Mohlo by se vám líbit

Konec pocení i krásnější úsměv aneb Neobvyklé užití botoxu

Stačí pár vpichů neurotoxinu botox, a dostaví se úlevný pocit. Vrásky na čele nebo kolem očí jsou na několik dlouhých měsíců pryč. Věděli jste však, že botox má také celou řadu takzvaných off-label aplikací (za souhlasu pacienta se na základě indikace lékaře užije jinak, než k čemu je primárně registrován)? Jejich spektrum je tak široké, že jsme si na ně museli posvítit. Představujeme vám tak ošetření, které vám možná brzy zcela změní život.
elle.cz

Koktejl superlátek

Během procedury se na vlasy nanáší speciální směs, která obsahuje hydratační a vyživující složky. Tyto složky pronikají do vlasového vlákna, hydratují a vyhlazují vlasy, a tím jim dodávají lesk a hladkost. Hair botox má za cíl obnovit poškozenou strukturu vlasů a poskytnout jim intenzivní péči. Směs obsahuje kolagenové proteiny, které se vážou na vlasová vlákna a dočasně vyplňují poškozená nebo roztřepená místa. Další klíčovou přísadou je hydratace, bez které se zdravé a lesklé vlasy neobejdou. K obnově vlasové kutikuly pomáhají i antioxidanty jako vitamíny E a C. Posilují ochrannou bariéru pokožky hlavy a tím zabraňují vypadávání vlasů. Postupem času to představuje větší „plnost“ hřívy. Procedura také pomáhá vylepšit krepatění vlasů vlivem vlhkosti a chrání vlasy před vnějšími poškozeními, jako je tepelný styling nebo chemické úpravy.

V salonu i doma

Kolagen neproniká do vlasů nebo pokožky hlavy, ale obaluje je, aby byly plnější a hladší. Protože ale dochází jen k povrchovému vylepšení vlasů, které se časem vymývá, je zapotřebí ošetření opakovat, a to zhruba každé tři měsíce. Na vlasový botox se můžete objednat do kadeřnického salonu - pocedura trvá asi hodinu a pohybuje se v závislosti na délce vlasů od 1500 - 2000 korun. Nebo si ho můžete doma aplikovat sami. Tyto hloubkové vlasové masky dnes nabízí už spousta kosmetických značek, namátkou třeba Cocochoco, BBCos, Divination Simone Deluxe Philip Kingsley, K18 a další. 

Hair botox na doma:

Zdroj: Allure.com, elle.cz