Vlasový trend: Bob po vzoru Coco Chanel je hitem roku 2023

Coco Chanel Bob

Bob nyní přichází v široké škále podob. V roce 2023 slaví původní účes alá bob, který se datuje do roku 1909, velký comeback. Tento trend přinesla zpátky značka Chanel, která předvedla svoje největší novinky a většině modelek nechyběl tento legendární účes. Není divu! Ostatně zakladatelka a módní návrhářka Coco Chanel je jednou z nejznámějších nositelek tohoto krátkého sestřihu.

Coco Chanel Bob slaví comeback

Polský kadeřník Antoine de Paris prý v roce 1909 představil první krátký sestřih pro ženy s tzv. bobem „à la Garçonne“ (anglicky jako chlapec) a určil tak vzhled emancipovaných Pařížanek, kte udělaly z krátkého sestřihu symbol vytvořeného feministického hnutí. V té době byla návrhářka Coco Chanel jednou z prvních a nejznámějších nositelek tohoto bob účesu.

Bob nyní slaví comeback, a to na přehlídkovém mole Chanel na jaro/léto 2023 jako poctu zakladatelce slavné společnosti. Tento klasický bob vypadá opět extrémně svěže a je dokonalým účesovým trendem pro každou příležitost na jaře a v létě, protože vypadá šik a zároveň ležérně – velmi francouzsky. 

Trendy obočí 2023: Tenká linka se vrací

elle.cz

Coco Chanel Bob: Jak vytvořit trend účesu pro rok 2023

Coco Chanel Bob se hodí pro každou vlasovou strukturu – šikmý tupý střih lze vrstvit i na zátylku pro obzvláště jemné vlasy, aby se vytvořil extra objem. Stejně jako na molu Chanel jaro/léto 2023 můžete bob spárovat s rovnou ofinou pro obzvláště francouzský vzhled.

Ale i bez ofiny a s obzvlášť trendy s pěšinkou uprostřed vypadá tento účesový trend roku 2023 uhlazeně a svůdně. Existují dvě možnosti stylingu: Coco Chanel Bob lze nosit buď rovně – pomocí žehličky – nebo vlnitě – přizpůsobené přirozené struktuře vlasů. Velmi šik!

Jak vysoká je vaše emoční inteligence?

elle.cz

cara

Zdroj: Elle.de, Elle.fr, Elle.com