Vlasové trendy, které ovládnou rok 2023

Kombinace starých střihů je klíč k novému trendu

Klasické mikádo z módy nevyjde snad nikdy. Je to praktický a pohodlný účes, který se dá upravovat všemi různými způsoby. Co ale dát této staré klasice trochu oživení? Nový trend, který nese anglický název „Bullet Bob” je evolucí, která se vyvinula kombinací klasického mikáda a střihu jménem mullet. Mullet style je účes, který zažil největší boom během 80. a 90. let minulého století, avšak minulý rok jsme zaznamenali jeho velký comeback. „Bullet Bob” je vlasový trend, který vychází z elegance mikáda, ale právě díky jemným prvkům mulletu mu dodává šmrnc a krásně jej ozvláštní. Díky tomuto střihu budou vaše vlasy vypadat stylově i v případě, že je nebudete nijak zvlášť upravovat. 

Praktický a zároveň sexy účes? Ano, prosím!

Není nad praktičnost. Rozlítané vlasy větrem, které neumíme zkrotit a často nám překážejí, známe snad všichni. Po trpělivé snaze dodat vlasům nějaký tvar tento boj mnohdy vzdáme a svážeme je do takzvaného messy bun. Tomu je konec. Vlasový trend, který je v angličtině známý jako „retro slick back” dobře známe i z červeného koberce. Nosí jej celebrity světového měřítka a vy můžete také. Jeho styling je velmi jednoduchý a výsledek? Budete vypadat jako byste zrovna vyšla z módní přehlídky. Trik spočívá pouze v tom zvolit vhodné vlasové produkty, které zachovají vlasům pružnost a zpevní jejich strukturu. Zčešte vlasy dozadu, jako byste si chtěla vyčesat vysoký culík, ale místo svázání vlasy nechte rozpuštěné. Výsledkem je módní, sexy a šik účes, kterým ozvláštníte celý look.

Trend 2023: Butterfly haircut je největším hitem roku

elle.cz

Dlouhé vlasy jako nesmrtelný trend

Dlouhé husté vlasy z módy nevyjdou nikdy. Ať už patříte mezi ty šťastlivce, kterým vlasy do délky rostou samy, a nebo volíte prodloužení vlasů, nezapomínejte na styling, který hraje tu nejdůležitější roli. Stále jsou mezi námi tací, kteří vlasy po umytí nechávají volně uschnout. Přirozený stav vlasů je ale suchý, a proto se v takovém případě sám vlas snaží co nejrychleji vysušit. Důsledkem tedy často bývají dehydrované a zplihlé vlasy se sklonem k lámání. Vyhraďte si čas na foukanou za použití kartáče, díky které budou vlasy lesklé a objemné přesně jako od kadeřníka. Máte-li trochu více času, vsaďte na objemné vlny. Ty dlouhým vlasům dodají perfektní objem, působí elegantně a esteticky.

Ofina není strašák!

Trend nošení ofiny zažil v minulých letech obrovský comeback, jehož trend stále přetrvává. Ke střihu ofiny je potřeba trochu více odvahy experimentovat, nicméně výsledek rozhodně stojí za to. Nemusíte se bát toho, že byste ve finále vypadala jako „Kazisvět šestý, z Boží vůle král, hlava pomazaná”. Svěřte se do rukou profesionála, který dokáže podle vašeho tvaru obličeje vykouzlit takový styling ofiny, který vám bude perfektně sedět. Ofina dokáže váš účes náramně oživit, dodá vám novou jiskru a šmrnc.

Devadesátkové, mokré i elegantní: vlnité účesy podle celebrit

elle.cz

Motýlí a obloukový sestřih

Největšími trendy roku 2023 se stávají motýlí a obloukoví sestřih. Obloukový střih je jednoduchý, ale zároveň má trendynádech a vytváří hezký tvar. Trik je v jemných kaskádovitě sestříhaných pramenech, které se stáčí dovnitř a lichotivě obepínají tváře. Motýlí sestřih zase díky vrstvám vepředu, které rámují obličej, vypadá mladistvě a dodává vaší tváří štíhlejší tvar.

Autor: Aneta Akgul, Nicol Prosová
Zdroj: 
Oprahdaily.com, Glamourmagazine.co.uk, Realsimple.com