ODDEJTE SE S ELLE. KDE SI ŘÍCT SVÉ ANO?

 

Časy, kdy důkazem luxusu byla svatba plná volánů a kýče pohybujícím se za hranicí snesitelnosti jsou dávno pryč. Jedinečnými se stávají ty lokace, nad kterými by svatebčané dříve možná ohrnuli nos. Důležité však je jednoduché tvrzení, že svatba je především jen a pouze o vás. Jaké to chcete, takové si to udělejte, říkáme! A je jedno, jestli vás šťastnými udělá novomanželský tanec v holínkách na louce, či dokonale prostřené stoly prohýbající se pod záplavou květin někde na zámku. Proto našeho svatebního průvodce berte jako inspiraci, která vám možná vnukne myšlenku na místo, které jste doposud nezvažovali.

 

10 tipů na svatební šaty

elle.cz

 

Winternitzova vila

Pro nezapomenutelnou svatební lokaci nemusíte vytáhnout paty z města. Svůj svatební obřad můžete uspořádat třeba i v jedné z funkcionalistických pražských vil. Celý den můžete prožít v absolutním soukromí, a přesto ve středu města. Třeba právě Winternitzova vila je kulturní památkou se zajímavým osudem, vykazující prvky typické pro styl architekta Adolfa Loose. Ať už si řeknete své ano ve vnitřních prostorách uspořádaných dle takzvaného raumplanu, v rozlehlé zahradě či na jedné z vyhlídkových teras, může být atmosféra tohoto místa jedinečným zážitkem pro všechny zúčastněné. Jako novomanželé máte možnost strávit ve vile i svatební noc v dobově zařízené ložnici.

 

 

Chateau Třebešice

Původním záměrem italských majitelů bylo mít prázdninové sídlo na venkově a vytvořit ubytování pro umělce, aby v něm pracovali a pak zde zanechali svá díla. Když však před dvaceti lety Alberto a Eugenio ruinu renesančního zámku u Kutné Hory koupili, nečekali, že budou mít práci zajištěnou na tak dlouhá léta dopředu. Tehdy si také nepředstavovali, že se jejich víkendová destinace stane vyhlášeným svatebním místem a že v pokojích naplněných uměním bude chtít bydlet stále více návštěvníků. Je to právě ojedinělé spojení historie se současným uměním, co lidi k zámku, který dnes funguje jako unikátní hotel, přitahuje. Malý venkovský zámeček se svou vlastní domácí farmou a komplexem venkovských stavení je plný současného umění, starožitností a bující květeny. Minulost se zde mísí s přítomností, historií a budoucností, a příroda s uměním a kulturou se zde prolínají v unikátní mix.

 

Chateau Třebešice: Tvořím, tedy jsem

elle.cz

 

Artisème

Jen pár kroků od Lennonovy zdi a Kampy, rozléhá se v zahradě plné stromů a jiné zeleně barokní skvost v podobě Sala Terreny zdobené freskami. Jak sami zakladatelé Artisème říkají, jde o elegantní privátní místo s bujnou zahradou, ideální pro váš event nebo soukromou oslavu," a to v samém srdci Prahy. Velkopřevorský palác je nyní domovem designu a umění, přičemž však zůstává rezidencí Velkého převora Maltézských rytířů a Velvyslanectví Maltézských rytířů. Ať už ve dne, za soumraku nebo po západu slunce, zahrada Artisème má vždy svůj vlastní nezapomenutelný Genius Loci – přes den sem můžete zavítat pro kus českého designu, večer na jednu z akcí, které jsou pořádány v režii Artisème, či jeho hostů. A uspořádat si zde svůj svatební obřad můžete i vy sami.

 

 

Chateau Kotěra

Máte-li slabost pro klasiku, ale klasické zámecké svatby vás nudí, dejte šanci tomuto skvostu a zažijte svůj velký den v romantických prvorepublikových prostorách neoklasicistního zámku nedaleko Kutné Hory. Chateau Kotěra vás překvapí jedinečnou sbírkou designového nábytku, čítajícího kusy nábytku od Jana Kotěry, jeho studenta Josefa Gočára či dalších významných architektů a umělců působících na začátku 20. století. A možná vás okouzlí třeba i sochy v průčelí zámku od sochaře Jana Štursy či výmalby v interiéru zámku, realizované podle návrhů Jana Kysely. Od unikátních pokojů přes kubistickou restauraci, salonky nebo rozsáhlý anglický park, atmosféra starých časů na vás dýchá z každého koutu tohoto neoklasicistního unikátu.

 

 

Chateau Mcely

„Prožijte jarní svatbu se stovkami narcisek a tulipánů, letní svatební romanci uprostřed rozkvetlých luk nebo se nechte okouzlit podzimními barvami stromů či svátečně osvětleným parkem s více než sedmi tisíci žárovkami." Chcete-li si ve svůj svatební den dopřát opravdový luxus, pak se můžete spolehnout na Chateau Mcely, velkolepé zámecké prostředí rozprostírající se necelých 70 kilometrů od hlavního města. Mcely nabízejí hned několik na míru ušitých svatebních balíčků – od drobných obřadů až po velká setkání pro desítky hostů. Pokud chcete jejich atmosféru okusit ještě před samotným velkým dnem, můžete se sem vydat na některou z pravidelných akcí, kterou Mcely pořádají – oslavte tu třeba blížící se Velikonoce.

 

Tipy na svatební doplňky

elle.cz

 

Zdroj: Winternitzova vila, Chateau Kotěra, Chateau Třebešice, ELLE Decoration, Chateau Mcely

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA