Jak poznáte, že jste našla pravou lásku?

Určitě jste to zažila také: Celé dny koukáte na svět skrze růžové brýle, všechno se vám zdá zalité sluncem, v břichu vás šimrají motýlci a v hlavě máte jen jeho. Diagnóza je jasná: Jste zamilovaná. Ale je zrovna on ten pravý? Je to láska, která vám vydrží? Pokud má následujích 9 znaků, pak je dost pravděpodobné, že nejde jen o nějaký chvilkový flirt, ale o lásku s velkým L.

1. Důvěra

Kdo opravdu miluje, věří svému partnerovi natolik, že si je jistý, že ho podrží nad vodou, kdykoli to bude potřeba. Nepochybuje o tom, že jeho protějšek mu vždy bude chtít pomoct a že to platí i obráceně. Nepřemýšlí, jestli partnera miluje moc nebo málo, protože ho prostě miluje a svoje city nezpochybňuje.

2. Bezpodmínečnost

Skutečná láska nemá žádné požadavky ani žádná očekávání - je přijímána bezpodmínečně. S tím souvisí, že člověk, který opravdu miluje, musí tomu druhému umět odpouštět a naučit se ho milovat i s jeho případnými chybami a negativními vlastnostmi. 

3. Společný smích

Letmé úsměvy se nepočítají! Jen pořádný smích, při němž se občas i vzájemně odbouráte. Jestliže se s partnerem umíte srdečně smát, jistě víte, že tyhle chvíle vyvolávají hezkou, pozitivní energii, odlehčí spoustu situací a prohlubují vzájemnou důvěru.

4. Otevřenost

Aby člověk svému partnerovi otevřeně sděloval své pocity, chce to hodně odvahy. Obzvlášť jde-li o negativní emoce. Ale kdo se odváží upřímně vyjádřit, co cítí a jak to vnímá ze svého pohledu, zjistí, že se tak dá předejít řadě nedorozumění a že to je vlastně to nejjednodušší, co může pro vztah a partnera udělat. Nehledě na to, že ten druhý zareaguje podobně a začně být také otevřenější. 

5. Naslouchání

Pravá láska není jen o samých pozitivech a zamilovaných úsměvech. Je součástí normálního života, do kterého patří i problémy. A pokud je máte s kým sdílet, je to snazší. Naučte se partnerovi naslouchat a najděte si čas, abyste s ním probrala, co ho trápí a co řeší. Nemusíte suplovat psychologickou poradnu, mnohdy stačí jen ho vyslechnout. 

6. Dodávání odvahy

Když se zrovna cítíte v nepohodě, jste z něčeho nervózní a máte obavy, snaží se vám partner zvednout náladu, sebevědomí a dodat odvahu? Pokud ano, tak vás miluje. Oplácejte mu to stejně, snažte se ho motivovat, když má něco před sebou a jestli je v nějaké krizi, držte ho za ruku. Pravá láska vám vykouzlí úsměv na tváři, i když se cítíte pod psa.

7. Umět spolu mlčet

Emocionální diskuse nebo nekonečné filozofování se sklenkou červeného vína v ruce - to jsou pro vztah nezbytné chvíle. Nicméně opravdová láska má i tu podobu, že vedle sebe můžete i mlčet a je vám u toho hezky.

8. Zbytečná dokonalost

Jasně, v novém vztahu se každý snaží zapůsobit tak, aby byl co nejhezčí, nejlepší a nejdokonalejší. Ale pravá láska nepotřebuje perfektní outfit, dokonalý účes ani bezchybnou rétoriku. Pokud vás partner miluje, pak vás miluje proto, jaká jste, nikoli proto, jak působíte zvnějšku.

9. Stýskání

Je dobré být někdy sama a užít si chvíle i bez milovaného partnera. Když to ale trvá déle, stýská se vám po něm? Nemůžete se ho dočkat? Je vám bez něj smutno? To je dobré znamení. Pocit touhy dokazuje, že ho milujete.

 

EBC promo