Tam, kde se móda s interiérovým designem potkává

 

Hedi Slimane kurátorem v Celine New Bond Street 

Francouzský módní dům Celine otevřel před pár týdny své brány v srdci Londýna na samotné New Bond Street a stal se dějištěm velkolepého karnevalu nejrozdílnějších materiálů, uměleckých objektů a nábytku. Prostor je vyjádřením čisté a upřímné lásky k umění, které se zde potkává s okázalou opulencí a francouzskou elegancí. Však to není poprvé, co Celine vytváří příznivou půdu pro dialog mezi umělci různých médií a zve je pod svá křídla – v rámci Celine Art Project pravidelně zve současné umělce, aby vytvořili díla speciálně pro butiky, které Celine má po celém světě. Uvítají vás tu impozantní mramorové podlahy, betonové detaily, leštěná nerezová ocel a mosaz i zrcadlové panely, opticky rozšiřující už tak rozsáhlý půdorys o rozloze 466 metrů čtverečních. Dokonalý minimalismus rozbíjí jen teplé tóny kůže a dřeva a všudypřítomné umělecké objekty. Vítejte v galerii, jejímž kurátorem je samotný Hedi Slimane! 

Kde? 40 New Bond Street, Londýn, Spojené království. 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Živoucí organismus obývající tokijskou Ginzu 

Louis Vuitton k práci na svém japonském chrámu módy přizval Juna Aokiho a Petera Marina. Budova o čtyřech podlažích čnící se nad Ginzou působí jako měňavá medúza, která ve svých útrobách ukrývá i prostor pro pop-up, kde Louis Vuitton prezentuje sezónní novinky, privátní salóny pro vybrané zákazníky nebo třeba kavárnu (Le Café V) a chocolaterii (Le Chocolat V). Není divu, že stavba připomíná živoucí organismus – páni architekti se inspirovali elementy vody, její nestálostí a proměnlivostí. 

Kde? Ginza Namiki-dori Store, 7-6-1 Ginza, Chuo-ku, Tokio, Japonsko. 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Vodní svět Hermès na Rue de Sèvres 

Umístěný v bývalém plaveckém bazénu, připomínat má prostředí, které dalo butiku vzniknout. Architektonické studio RDAI dbalo pečlivého výběru materiálů a barev, aby se návštěvník cítil jako v luxusním spa plném ne léčebných a relaxačních procedur, ale objektů domu Hermès. Najdete zde unikátní prostor věnovaný sekci Hermès Beauty, parfémům a šperkům, ale i kavárnu a knihkupectví, které přimějí návštěvníka setrvat ještě o něco déle. Je zde i místo pro umění, pro tento prostor například vytvořil impozantní velkoplošnou fresku L'Odyssée d'Hermès i francouzský umělec Matthieu Cossé. 

Kde? 17 Rue de Sèvres, 75006, Paříž, Francie. 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Nepřehlédnutelný a stejně ukrytý butik Acne Studios v Miláně 

Švédská módní značka Acne v milánské čtvrti Brera na Piazza del Carmine otevřela butik, jehož minimalistická estetika neopomíjí a hlavně respektuje prostředí, do kterého byla zasazena. Z ulice působí skromně, při pohledu dovnitř vás zaujme velkorysý prostor ukrytý v jednom z původních milánských domů, opatřený nepřehlédnutelným růžovým stropem se speciálním světelným systémem pro tento butik vytvořeným. V interiéru prezentované modely této značky pak působí jak vystavované v ultramoderní galerii.  


Kde? Piazza del Carmine, 6, 20121 Milano MI, Itálie. 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Hravý Off-White v Miami Design District 

Cílem před pár dny zesnulého Virgila Abloha bylo uchopit interiér butiku Off-White, k jehož realizaci došlo v srpnu minulého roku, jako prostředí pro setkávání různých forem. Architektonické studio AMO a Virgil Abloh si v tomto prostoru totiž pokládají otázku, zda je nakupování v kamenných obchodech stále ještě relevantní a snaží se přijít s možnostmi, jak butik využít i jinak, než jen k prodeji produktů. Velkorysý butik v Miami Design District tak získal multifunkční podobu – může být dějištěm módní přehlídky, místem pro kavárnu i hostit inspirativní talk. Vše v interiéru je požadavkům multifunkčnosti přizpůsobeno – posuvné vybavení obchodu je opatřeno kolečky, prostor se dá rázem proměnit v prázdnou síň. Celému prostoru vévodí prvky v olivové, zářivě modré a pudrově růžové a veskrze industriální provedení butiku rozbíjejí hravou formou. Barevná paleta připomíná inspiraci u kultovní skupiny Memphis a podporuje hravost, která je Ablohovi vlastní.  

Kde? 127 NE 41st St, Miami, FL 33137, USA. 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Butik, kvůli kterému budete chtít jet do Saint-Tropez

elle.cz