Diáře, se kterými vykročíte do roku 2021 tou pravou nohou

Výběr toho pravého může trvat roky. Tentokrát však nemluvíme o životním partnerovi, ale o papírových diářích, do kterých si zapisujeme důležité schůzky, nudné úkoly, ale i radostné momenty, kulatá výročí nebo narozeniny našich nejbližších. My v ELLEpapír milujeme, a proto volíme diáře klasické, na které si můžeme sáhnout. Jeden rok máme náladu na designový barevný a jiný zase na černý kožený. Osobně jsem loni zvolila ten černý a všichni víme, jak to dopadlo. Pro letošek proto preferuji zářivě červený, jenž mi každý den bude signalizovat lepší zítřky. Zvolit si ten ideální, který bude naprosto vyhovovat našim potřebám a preferencím není vůbec snadné, a proto jsme pro vás shrnuli to nejdůležitější, na co je dobré si dávat při výběru toho pravého diáře pozor.

7 rad, jak přežít krizi a zvyknout si na změny

elle.cz

Design nevylučuje praktičnost

Jak to tak bývá, je důležité vědět, co od diáře chcete. Líbí se vám, když na schůzkách vytáhnete diář, který nepřehlédne ani obsluha kavárny? Pak je pro vás prioritou číslo jedna design, čemuž v módním časopise naprosto rozumíme, a pak doporučujeme se podívat na značky Papelote, Moleskine nebo Louis Vuitton či Cartier. Pokud jste milovníci minimalismu a čisté elegance, věnujte pozornost produktům od firem Tam & zpět,Filofax nebo Papírna či Paperlovers.

Důležitý je také materiál, ze kterého je obálka diáře vyrobena. Díky její odolnosti a vyměnitelné náplni vám totiž může vydržet i několik let. Za zmínku stojí ručně vyráběný diář značky Lii Leather, který vzniká v dílně Ilony Lukášové kousek od Olomouce. Minimalistický, udržitelný a znáte někoho, komu by se nelíbila kombinace černé kůže a pozlacených detailů? Jakmile jsem k diáři přičichla, vzala si ho do ruky a zapsala první schůzku, věděla jsem, že to bude ten pravý a dost možná ho jednou podědí i mé děti.

Denní, týdenní nebo měsíční?

Zásadní otázka, která ovlivňuje tíhu vaší kabelky, ale také zorganizovanost vašeho pracovního týdne. Zapisujete-li si do diáře i to-do listy, připomínky, telefonáty či nákupní seznamy, zvolte si denní nebo týdenní diáře, které vám zaručí dostatek prostoru i na ty nejmenší detaily vašeho dne. Skvělé pro tyto účely jsou například plánovače od české značky Bobo. Znám lidi, kteří jsou schopni zapisovat opravdu cokoliv, ale na úkor praktičnosti začali dávat přednost spíše notesům, které nezatíží nejen jejich mysl, ale také rameno s nelehkou taškou. Pokud však s diářem pracujete pouze v kanceláři nebo na home office, pak váš výběr nemá téměř žádné limity. A nebo ho využijte jako já v podobě stylového doplňku, jenž skvěle doplní kterýkoliv outfit.

Ať už si vyberete diář jakýkoliv, přejeme vám do něj co nejvíce pozitivních zápisků. U nich je totiž jedno, zda budou napsané na recyklovaný nebo křídový papír.

Nejhezčí diáře pro rok 2021 podle ELLE:

Terapie knihami: Knižní novinky, které vás nasměrují správným směrem

elle.cz