První týden roku 2021 je za námi a opravdu se toho stalo hodně!

1. Argentina se zapsala do ženské historie! Stala se první velkou latinskoamerickou zemí, která legalizovala potraty, až do čtrnácti týdnů těhotenství. 

2. Bottega Veneta ze dne na den zmizela ze sociálních sítí, čímž vyvolala značnou řadu spekulací. Její instagramový účet s více než 2,5 miliony followery zkrátka přestal existovat a značka se tak stala první v historii, která se kdy k něčemu podobnému rozhodla. 

3. Elon Musk převzal pomyslnou korunu od Jeffa Bezose a stal se nejbohatším mužem světa! 

Bottega Veneta jako první značka v historii opustila Instagram

elle.cz

4. Joe Biden se stal americkým prezidentem. Znovu. Tento fakt vyvolal v Trumpových příznivcích značnou vlnu nevole. Protestující se jako ve středověku se při obrovských protestech zmocnili amerického Kapitolu ve Washingtonu. 

5. Donald Trump si vysloužil ban na sociálních sítích. Na Facebooku, Twitteru ani Instagramu ho tedy nenajdete. 

6. Slavný návrhář Alexander Wang čelí obviněním ze sexuálního obtěžování. 

Móda jako zbraň: Politika protestních kostýmů

elle.cz

7. Manželství amerického páru Kim a Kanyeho údajně spěje ke svému konci. Jde pouze o pečlivě vykalkulovaný marketingový tah nebo ji přestalo bavit snášet jeho excesy a on už měl dost její rodiny? 

8. Může za ty zprávy o hromadných rozvodech nekonečná karanténa a izolace? Herečka Zoë Kravitz totiž také požádala o rozvod po více než ročním manželství s Karlem Glusmanem. 

9. Miláček hollywoodu herečka Emma Stoneje těhotná! Své první dítě čeká s Davem McCarym, komikem a režisérem Saturday Night Life. 

Herečka Zoë Kravitz se rozvádí

elle.cz

10. Zemřela bong girl Tanya Roberts. Její smrt však její tiskový mluvčí oznámil předčasně, když byla ještě stále naživu... 

11. Značku Tiffany & Co. vzal po opravdu dlouhém vyjednávání pod svá křídla konečně módní magnát LVMH. Transakce za 15,8 miliardy dolarů vyústila ve zvolení nového vedení firmy. Šperkařský brand tak získal tři nové šéfy. Výkonným ředitelem se stal Anthony Ledru z Louis Vuitton, Alexandre Arnault druhý nejstarší syn Bernarda Arnaulta získal pozici výkonného viceprezidenta pro produkty a komunikaci a Michael Burde zaujal místo předsedy představenstva. 

12. V Česku platí nejvyšší stupeň pohotovosti a nakažených s COVID-19 stále přibývá. 

Žádná snídaně, ale revoluce u Tiffanyho

elle.cz

13. Španělská vláda prodloužila rodičovskou dovolenou mužům, kteří chtějí se svými dětmi zůstat doma, na 16 týdnů - tedy stejně jako ženám na mateřské. Jde o dobu, za kterou budou dostávat i klasické příspěvky. 

14. Vzniká nový hvězdný pár Harry Styles a Olivia Wilde? Tito dva spolupracovali na natáčení filmu Don't Worry Darling a údajně spolu chodí již několik týdnů. 

15. Mexiko nabídlo azyl Julianovi Assangovi, poté co britské soudy zamítly žádost USA na jeho vydání. 

Pop kultura 2020: Královna na Zoomu i svatba na první pohled

elle.cz