Co s víkendem?

Romantické dny strávené v posteli nejsou v letním horku zrovna tím nejlepším víkendovým programem. Víkend je sice dobré trávit někde u vody, ale protože ten následující nebude příliš hýřit slunečními paprsky a vysokými teplotami, nabízí se jiné řešení.

Připravili jsme pro vás hudební tipy nejen na letní večery. Kromě zajímavých koncertů nabízí léto téměř neomezené množství hudebních festivalů.

Výběr je více než pestrý a na své si přijde každý. Milovník rocku i hip hopu. Na programu jsou komornější i megalomanské akce. Pojďte si s námi vybrat tu pravou.

Colours of Ostrava

Kdy: 9.–12. 7.
Kde: Ostrava
Za kolik: do 8. 7. za 1164 Kč, na místě 1300 Kč
Web: http://www.colours.cz
Proč: „Colours“ je jeden z největších a nejžádanějších festivalů u nás. Provází ho výborná pověst nejen co se týče zázemí, ale především hudební skladby. Punc alternativy mu dávají jména, která nenajdete v mainstreamovém balíčku. Letos vystoupí mimo jiné superstar moderní jazzové scény – rozverný Jamie Cullum, který se nebojí rozbíjet na koncertech piána.

Masters od Rock

Kdy: 9.–12. 7.
Kde: areál likérky Rudolf Jelínek, Vizovice
Za kolik: 1300 Kč
Web: http://www.mastersofrock.cz/www/index.html
Proč: Komu nesedí atmosféra komerčních festivalů, zamíří na čistokrevnou rockovou čtyřdenní rockovou jízdu do Vizovic. V areálu zdejší likérky se to bude jen hemžit fanoušky metalu a tvrdého rocku, všichni oděni převážně do černé. Atmosféru budou utvářet finští Nightwish a Stratovarius, Edguy z Německa a Die Happy s Martou Jandovou za mikrofonem.

Hip hop jam

Kdy: 10.–11. 7.
Kde: přírodní areál Svojšice u Pardubic
Za kolik: na místě 700 Kč na celý festival, 500 Kč jednodenní
Web: http://www.hiphopjam.cz/
Proč: Komu naopak sedí hit posledních několika let – hip hop, vyrazí následující víkend na „hoperskou seanci“ do Svojšic. Do batohu přihoďtě čapku s kšiltem, o dvě čísla větší tričko, sbalte kamarádky a vyražte na předvoj známějšího Hip hop kempu, který proběhne v srpnu. Jako zahřívací kolo je více než přijatelný.

Pacovský poledník

Kdy: 10.–11. 7.
Kde: Zámecké nádvoří v Pacově
Za kolik: 180 Kč v předprodeji nebo 280 Kč na místě na jeden den
Web: http://polednik.cz/
Proč: Devátý ročník pohodového festivalu skýtá skoro až domáckou atmosféru. Neaspiruje na komerční jedničku mezi festivaly, ani netrhá rekordy v návštěvnosti. O to více se sem po roce vracejí nejen interpreti, ale i návštěvníci. Kromě festivalu můžete do přírody, třeba do Chýnovských jeskyní. Vystoupí známý Xindlx nebo Illustratosphere s Danem Bártou.

Přeštěnice Open Air Music Fest

Kdy: 9.–11. 7.
Kde: Přestěnice, jižní Čechy
Za kolik: pátek: 400 Kč, sobota: 550 Kč
Web: http://www.prestenice.cz/
Proč: Tři festivalové scény, hravé nakupování jídla a pití pomocí žetonů á la kasino, které vyměníte za peníze. Dav návštěvníků, čítající kolem tří tisíc lidí, alternativní stage s lokálními kapelami a divadlem. Finští The Rasmus jako headliner. K tomu na festival zavítá i spousta oblíbených domácích kapel – Chinaski, Wohnout nebo Imodium, kteří nedávno dotočili novou desku.

BB King

Kdy: 15. 7. od 20.00
Kde: Tesla Aréna
Za kolik: 900–2.700 Kč
Web: http://www.bbking.com/
Proč: Nechat si ujít poslední turné fenomenálního bluesmana by byl po čertech velký hřích. BB King, nejlepšího bluesový kytarista všech dob, sice nedávno oslavil 84 narozeniny, ale na turné stále hýří vtipem a energií. Se svojí devítičlennou kapelou přijede pohladit své příznivce po duši v polovině července.