Co víme o “House of Gucci”? Filmu, který čeká na své natočení 15 let

Černá vdova

Pokud máte rádi módu, reálné příběhy a dokumenty o opravdových zločinech, zbystřete! Po úspěšném seriálu The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story je v plánu nový filmový projekt o dynastii, která se zapsala do fashion dějin. Hollywood obrací svůj hledáček na příběh rodiny Gucci. Lady Gaga v tomto dramatickém příběhu ztvární Patrizii Reggiani, bývalou manželku Maurizia Gucciho, vnuka slavného Guccia Gucciho.

Maurizio, kterého si zahraje Adam Driver a Patrizia se rozvedli v roce 1985 po dvanácti letech manželství, když ji manžel opustil kvůli mladší ženě. Deset let poté byl však zastřelen a Patrizia byla usvědčena z plánování jeho vraždy. Údajně si měla zaplatit nájemného vraha v italském mafia stylu. Během soudu, který přitahoval pozornost světových médii, jí bylo přezdíváno “vedova nera” tedy “černá vdova” a Patrizia strávila po rozsudku 18 let za mřížemi. Propuštěna byla až v roce 2016.

 

 

Kostýmy snů 

Když Lady Gaga sdílela na svém Instagramu první fotografii z natáčení filmu, celý svět se zamilovat do božského après-ski stylu jejího i Adamova outfitu. Takže i kdyby stál scénář za nic (což nepředpokládáme), tento snímek bude i tak v našem módním hledáčku.  

Neuvěřitelný casting 

Pravděpodobně jste již zaregistrovali, že si ve filmu hlavní role zahrají Lady Gaga a Adam Driver, ale věděli jste, že Paola Gucciho (Mauriziova bratrance) si představí Jared Leto, Jeho otce Alda Gucciho ztvární Al Pacino a Rodolfa Gucciho (otce Maurizia) bude mít na svědomí Jeremy Irons? Milosný zájem v Mauriziovi vyvolá Camille Cottin alias Paola Franchi.

Dlouhá čekací lhůta 

Režisér Ridley Scott touží natočit tento film již dlouhých patnáct let od roku 2006, kdy se proslýchalo, že hlavní role ztvární Angelina Jolie a Leonardo DiCaprio. Od té doby proběhlo mnoho změn a zvažování byli i další hvězdy jako Penelope Cruz, Margot Robbie či Robert De Niro. 

House of Gucci

Kniha jako předloha 

Film čerpá z knižní předlohy: The House of Gucci: A Sensational Story of Murder, Madness, Glamour, and Greed, která do detailu popisuje celou kauzu.

Propuštěna před pár lety 

Patrizia strávila za vraždu svého bývalého manžela 18 let ve vězení. Rozsudek původně sice zněl 29 let, ale byla propuštěna dříve za vzorné chování, a to v roce 2016. A mohla se dostat zpoza mříží ještě mnohem dříve, a to již o pět let dříve, ovšem podmínkou jejího propuštění bylo, že si musí najít práci. To odmítla. V roce 2014 byla zaměstnána jako konzultantka šperkařské firmy Bozart a začalo se opět jednat o její svobodě.

Film House of Gucci by měl být k vidění již v listopadu v roce 2021, ale jestli to epidemická situace dovolí, se můžeme jen dohadovat...

Kdo je ta Češka, která v kampani Gucci obletěla celý svět?

elle.cz