Kam se vypravit?

K vodě a nebo na festival? Pokud máte za sebou velkou letní dovolenou a myslíte si, že už si nic neužijete, opak je pravdou.

Hudební léto pokračuje dalšími festivaly a koncerty.

02 Sázavafest 2009

Kdy: 30.7.–2.8.
Kde: Kácov
Za kolik: 1200 Kč
Proč: Devátý ročník multižánrového festivalu v malebném prostředí kolem řeky Sázavy – Sázavafest, má jako každý rok co nabídnout. Už potřetí v řadě se bude konat v městečku Kácov, kde kromě festivalového veselení můžete smočit tělo v řece, nebo zajít do místního pivovaru na výtečné kvasnicové pivo. Kromě plejády českých festivalových stálic přijede představit novou desku harcovník elektronické hudby Moby. Komu to nestačí, může se vyhlídkově proletět vrtulníkem.

Podívejte se na nejnovější singl Pale Horsesz Mobyho nové desky Wait for me

Štěrkovna Open Music

Kdy: 31.7.–1.8.
Kde: jezero v Hlučíně na Opavsku
Za kolik: v předprodeji 400 Kč, na místě 500 Kč na celý festival
Proč: Štěrkovna letos slaví páté narozeniny. Pokud máte rádi oslavy, měli byste být u toho. Už jen proto, že hlavním heslem festivalu je Veselost a rozpustilost. O tu se postará oblíbená kapela Mig 21 s výtečným komikem Jirkou Macháčkem za mikrofonem. Největší festival v Moravskoslezském kraji letos navštíví finská legenda – kapela Waltari. Na místě bude i spousta doprovodných akci. Chybět nebudou vodní lyže, airsoftová střelnice nebo volejbalový turnaj.

Podívejte se na In the Cradle kapely Waltari

Beseda u bigbítu

Kdy: 31.7.–1.8.
Kde: areálu Topolový hájek v Tasově u Veselí nad Moravou
Za kolik: 329 Kč v předprodeji, na místě 399 Kč
Proč: Beseda u bigbítu už dávno není jen o bigbítu. Žánry tu ztratily význam a důležitá je pestrost nadhled a vzájemné sdílení. I proto jde část peněž, které za vstupné utratíte na konto organizací Člověk v tísni a Skutečná pomoc. Sedmnáctý ročník přivítá chicagskou bluesmanku Wandu Johnson, balkánskou dechovku Besh o droM, ale také elektronickou legendu z Německa Felix Kubin. Ostatně program je protkán rozmanitostí i co se českých a slovenských kapel týče. Zahrají Jan Budař a Eliščin band, Pudink paní Elvisovej, Lesní zvěř, 100° a další. Moderují trhlé raperky Čokovoko a Laďa Čumba.

Lughnasad 2009

Autor: archiv redakce

Kdy: 31.7.–1.8.
Kde: Ostrov u Stříbra
Za kolik: 80 Kč
Proč: Lughnasad je jeden ze čtyř významných keltských svátků. Jistě už jste tedy pochopili, že festival pojmenovaný Lughnasad bude hlavně o irské hudbě a keltské kultuře. Pro návštěvníky je připraveno spousta hudby, tance, boje keltských válečníků, ohnivé vystoupené a spousta her a soutěží. Mimo jiné účinkují Vousův kmen, Corchen a The Silver Irish Set Dancers. Odvážlivci mohou spát ve spacáku rovnou u ohně.

Poslechněte si irskou hudbu v podání kapely Corchen

Festival České hrady

Kdy: 31.7.–1.8.
Kde: Bezděz
Za kolik: pátek 170 Kč, sobota 350 Kč
Proč: Stejně jako minule na Švihově i dvoudenní festival na Bezdězu začne karnevalem. Kdo investuje do originální masky, může vyhrát zajímavé ceny. Pátečnímu programu bude kromě masek vévodit Jiří Schmitzer a bratři Ebenové. V sobotu se publiku představí Monkey Business, Chinaski, Niceland a chybět nebude ani tady Kašpárek v rohlíku.