KarELLE: co se dělo v redakci 21

1. Sklárna Rückl a Berounka

Tenhle týden jsme fotili ve sklárně Rückl v Nižboru. Je to zážitek. Továrna, foukárna, brusírna i přilehlá restaurace Praha, kde jsme si dali oběd. A nesmím zapomenout na krátkou procházku okolo Berounky. Zvládli jsme toho hodně. Asi před dvěma lety se tu fotil Rony Plesl do Elle Mana, teď to bude další zajímavý designér, tentokrát do dubnové ELLE. Anička s Markétkou se zamilovali. Uff, a ne do mě. Příště vám prozradím, kdo to je!

2. Seriál Russian Doll (Netflix)

Děj je o tom, jak Nadja Vulvokov (herečka Natasha Lyonne) nemůže zemřít. Přesně 22krát umírá a přesně tolikrát se objeví u umyvadla před zrcadlem se stejnou písničkou. Šestatřicetiletá programátorka, která slaví narozeniny v chic loftu v NYC, lajna kokainu, hledání kočky, znuděné rozhovory s potenciálními milenci. Radši už víc nebudu prozrazovat. Ale doporučuji se podívat. Buď vás to chytne, nebo si aspoň uvědomíte, že Nadju hraje ta rebelka z komedie Prci, prci, prcičky. Nadja se v podstatě celou dobu snaží nezemřít, příběh je postavený na podobném principu, jako když se Bill Murray v romantickém filmu Na hromnice o den více probouzí pořád ve stejný den a snaží se získat dívku svého srdce. Jen v tomto příběhu nejde o lásku, ale o smrt. 

3. Partizánky z Bottega Veneta

Do Milána se asi v nejbližší době nevydám, cestování není moje silná stránka. I když Fiat 500 miluju, cestuji raději někam do přírody. Teď o víkendu jsem byl na Slapech, všechno bylo pěkně namrzlé, žádné otravné bláto. Ale zpátky k Milánu. Sledoval jsem pár přehlídek z milánského fashion weeku online - Moschino, Versace, Prada… a musím říct, že jsem se zamiloval do kolekce Bottega Veneta na sezonu podzim/zima 2019. Nový kreativní ředitel značky Daniel Lee předvedl, že na to má. Zachoval v návrzích DNA značky - proslulé kostičky, ale například jeho saka a kabáty, které jsou střižené s výraznějším límcem, dodávají efekt respektu a majestátnosti. A v redakci se holky zamilovaly do černých a hnědých bagančat. Takže na podzim budou všechny vypadat, jako by si zahrály extras ve filmu Nepřítel před branami a bude jim chybět jen Zajcevova pověstná puška. 

4. Oscarové klání

Je jasné, že budu předávání Oscarů z neděle na pondělí v noci sledovat. A budu se modlit za svoje favority. 

Tipy mám jasné. A co ty vaše?

Nejlepší film                                     Roma
Nejlepší režisér                                Alfonso Cuarón (Roma)
Nejlepší herec v hlavní roli               Viggo Mortensen (Zelená kniha)
Nejlepší herečka v hlavní roli           Yalitza Aparicio (Roma)
Nejlepší herec ve vedlejší roli          Mahershala Ali (Zelená kniha)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli      Marina de Tavira (Roma)
Nejlepší neanglický film                   Studená válka (Polsko)


 

A nakonec tu mám jeden motivační citát, co na mě vyskočil od jedné mé oblíbené DJ. Tím se pro tentokrát rozloučím. 

EBC promo