KarELLE: co se dělo v redakci 23

1. Sbohem, Karle

Módní legenda Karl Lagerfeld zemřel ve věku 85 let před třemi týdny. V úterý 5. března během pařížského fashion weeku proběhla přehlídka jeho poslední kolekce, kterou stihl navrhnout pro francouzský dům Chanel. Na pozvánkách se objevila Karlem namalovaná skeč, kde je vyobrazen návrhář se zakladatelkou značky Coco Chanel – dokonalé prolnutí kreativní duší. Prostory Grand Palais se proměnili v alpské městečko Gardenia s malebnými chalety, zasněženými stromy a horami v pozadí. Jako první se na mole objevila modelka Cara Delevingne a pak následovaly Kaia Gerber, Catherine McNeil, Maria Carla Boscono, Mica Arganaraz a nakonec dojemnou show uzavřela herečka Penélope Cruz v bílých šatech, jež symbolizovaly něhu sněhové vločky. Během závěrečného finále zněla píseň Heroes od Davida Bowieho, při níž nezůstalo jediné oko suché v hledišti ani na mole. Závěrečné defilé se neobešlo bez potlesku ve stoje. Rozloučit se s Karlem přišel celý módní svět. V prvních řadách seděli Anna Wintour, Naomi Campbell, Claudia Schiffer, Marion Cotillard, Kirsten Stewart a mnoho dalších. Lagerfeld se nechal během svého život několikrát slyšet, že si pohřeb nepřeje, a tak si vlastně rozlučku naplánoval stylově – za skly Grand Palais pršelo a uvnitř probíhala magická show plná čistě bílého sněhu. „The beat goes on…“ –  slova, která definovala poctu Karlovi, nakonec byla i optimistickým mottem do budoucnosti módního domu. Pomyslné žezlo přebírá Virginie Viard, o které se Lagerfeld v dokumentu na Netflixu vyjadřuje: „Virginie je velmi důležitá osoba a to nejen v mém životě, ale je důležitá i pro ateliér Chanel. Je mojí pravou rukou, a pokud se s ní nevidím, jsem s ní neustále na telefonu.“ 

Já jsem se sice koukal na přehlídku jen na počítači, ale i tak to vypadalo impozantně, působilo to nostalgicky a ocenil jsem hlavně černobílé kárované XXL kabáty. 

2. Růže ze země nikoho

Zamiloval jsem se do vůně nového tělového krému, co si pořídila kamarádka. Krém má dost poetické jméno Rose of No Man’s Land a obsahuje bambucké máslo. Maže mi ho někdy i na pacičky, to mi dělá dobře. Dokonce přemýšlím, že bych si to měl natírat po každé procházce v parku. Takže pokud si ho budete kupovat, tak vězte, že je to krém otestovaný člověkem, aplikovaný na pejska. Krém se vyrábí pod hlavičkou švédské značky Byredo a to vám řeknu, ten jejich kreativní ředitel Ben Gorham je velký hezoun. Vypadá trochu jako Sandokan neboli Malajský tygr. Na Švéda netradiční vzhled? Jeho maminka je prý Indka, táta napůl Skot a napůl Kanaďan. Tak maminčiny geny se prosadily v Benově případě výrazněji. 

3. Daně a smrt

Když takhle klimbám v práci, mívám nastražené uši a tenhle týden se v kanceláři probíraly celkem ve velkém daně. Kdo, kdy a jak? Možná pro uklidnění by si všichni před počítáním daní měli pustit jeden z „nejhorších“ filmů, který si zamilujete. Je to film Seznamte se, Joe Black s blonďatým mladíčkem Bradem Pittem a s postarším elegánem Anthonym Hopkinsem. A ta smrt? Nebudu radši nic prozrazovat, ale smrt přichází rychle a může mít i velmi krásnou, magnetizující tvář. Jak jsem pochopil, je dobré si život užít a až do posledního dechu tancovat jako derviš.

V té Paříži česká ELLE i fotila, ale koho a jak vám budu moct prozradit až příští měsíc. Ale z doslechu vím, že to bylo úžasné focení s jednou úžasnou dámou na jednom úžasném místě. A vy se mějte taky superúžasně!

EBC promo