Praha zve k tanci

Koná se tu totiž taneční setkání Let's Dance Prague International Festival 2009, letos zaměřené především na orientální tanec. Podle pořadatelů se na přehlídce sejde nejvíc tanečních hvězd za čtyři roky jejího trvání. Ty své umění předvedou na dvou víkendových galavečerech.

Do metropole zavítala největší hvězda tribal dance, Američanka Rachel Briceová, orientální tanečník Khaled Mahmoud z Egypta přezdívaný „Zlaté boky“ a další orientální tanečník Serkan Tutar zTurecka.

Festival zahrnuje i moderní taneční styly. Zájemci budou mít možnost tančit s Jamesem Paintingem z Velké Británie, jedním z nekorunovaných králů stylů popin': twisto flex style, waving, toyman, tutting, cobra, strobing, ticking a robot.

Vzácná bude také návštěva lektorky a tanečnice Vivy Vee z Hongkongu, která vyučuje exotic pole dance, pole dance fitness a akrobacii ve slavných studiích po celém světě.

Dnes večer se v divadle Blaník uskuteční 3. ročník soutěže v orientálním tanci.

Sobotní program začne už v 11.00 hodin Otevřenou taneční scénou, následovat bude Bazaar a den vyvrcholí show nazvanou 1001 tvář Orientu, po níž si návštěvníci budou moci sami zatančit na PopJam.

Na neděli je připravena Horečka nedělní noci – exhibice tanečníků samby, salsy, hip hopu, moderního tance a řady dalších.