REKLAMA
REKLAMA

Protektor získal cenu za nejlepší hraný film

Jana Plodková se může znovu radovat. Uplynulo jen několik týdnů ode dne, kdy se stala díky vašim hlasům Elle Ženou roku, a nyní si Protektor, v němž hrála jednu z hlavních rolí, odvezl cenu pro nejlepší hraný film.

Film Protektor byl jediným českým zástupcem na filmovém festivalu Starz Denver. V konkurenci dalších sedmnácti snímků získal cenu Krzysztofa Kieślowského. Vyhlášení vítězných filmů proběhlo ve vyprodaném sále denverské Opery za účasti 2400 diváků. „Pro nás je to radostná zpráva, každé ocenění může našemu filmu prospět a pozitivně ovlivnit jeho další pouť světem,“ řekl režisér Marek Najbrt.

32. ročník Starz Denver Film Festival se konal od 12. do 22. listopadu. Bylo promítnuto celkem 210 filmů ze 37 zemí celého světa. Hlavní cena je pojmenována na počest polského režiséra Krzysztofa Kieślowského. Tato cena se udílí od roku 1996 ve spolupráci s polským velvyslanectvím, na organizaci se také podílí vdova po slavném filmaři.

Protektor je nominován na Oscara

Film Protektor bude Českou republiku reprezentovat také na filmových Oscarech. Byl nominován na cenu za nejlepší cizojazyčný film. Jestli se úspěch bude opakovat, se dozvíme 2. února 2010.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

EBC promo

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA