REKLAMA

SUMMER GUIDE: Když zajde slunce, je čas na podcastovou terapii

REKLAMA

 

HUMANITY CHATS

Marjy Marj, ghansko-americká autorka, vizionářka a moderátorka podcastu, který nezná rozdíl mezi rasami. Se svými hosty hovoří o každodenních problémech ovlivňujících POT (people of colour). Pro svou týdenní dávku inspirace, motivace nebo příběhů o lidské laskavosti navzdory krutému světu si poslechněte Humanity Chats. Nám v redakci se moc líbil díl o „černé kreativitě“.

DIRTY DIANA

Jako únik ze svého pečlivě vytuněného života a umírajícího manželství provozuje Diana (Demi Moore) tajně erotický web, kde ženy odhalují své intimní sexuální fantazie. Do role hlavní vypravěčky a výkonné producentky se nominovala Demi Moore, která provokativní podcast vytvořila se Shanou Feste. Definitivní inspirace a terapeutická session bořící toxické standardy „slut shamingu“.

 

demi
Info ikona

 

LINKA

YouTuber Karel Kovář aka Kovy a bloggerka Tereza Salte spolu pravidelně přemítají nad rozmanitými tématy ze všech sfér našich životů. Podcast má nádech lehkosti, kterou umožňuje harmonie mezi oběma autory. Někdy lehce nesourodé tematické náplně prozrazují něco o ambicích autorů vytvořit přesah, na jehož rozměr někdy není třeba tlačit, ale když narazíte na civilní a osobní téma je tento podcast nanejvýš osvěžující.

JEDNO PROCENTO

Co byste dělali, kdyby vám v telefonu zbývalo jen poslední procento baterie? Jaká je vaše nebezpečná myšlenka? Na to se snaží se zajímavými osobnostmi přijít publicista Miloš Čermák. Charismatická smršť má prognostickou i meditativní roviny, které se zde prolínají v nečekané souhře. Pro chvíle, kdy chcete zakusit kontra vlastních přesvědčení a porovnat jej s názory osobností, které obdivujete či právě naopak.  

SÁDLO

Nejen o tělesné pozitivitě, ale o skutečných podobách zdravého těla nezávisle na proporcích a váze. Sádlo poráží předsudky a nastavuje netoxické normy. „Sádlo je pro mě celoživotní téma. Už od útlého věku jsem slýchala, že to, jaká jsem, není v pořádku, že bych měla vypadat jinak,“ říká autorka dokumentární série Ridina Ahmedová. „Podcast jsem pojmenovala Sádlo, protože bych tohle slovo ráda zbavila pejorativního a urážlivého nádechu. Sádlo je přirozenou součástí našich těl. Byla bych ráda, aby se přestalo démonizovat,“ vysvětluje.

 

 

DRINKING & DISHING

Vítejte v podcastu Drinking & Dishing. Hostitelé, Nicole a Stacey, pijí a mluví o všem, od politiky přes vztahy až po sny, cestování a vše mezi tím. Se zajímavými hosty a jejich důvěryhodným barmanem, kapitánem Morganem, se každý týden ponoří do nejrůznějších témat. Játra si poškodíte leda tak ostrým humorem. Nicole a Stacey vás ale i rozpláčou a dají pocítit všechny emoce, když otevírají své životy, přátelství a názory na neustále se měnící svět.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sledujte nás na Instagramu @elleczech

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA