Vdaná snoubenka a Operace Dunaj ovládnou nový kinotýden

Vdaná snoubenka

Emma Lloyd si doslova vytvořila kariéru na vztazích. Má vše, co si může přát – populární rozhlasovou show, kontrakt na knihu i milujícího snoubence, se kterým plánují svatbu. To by ale nesměla poradit jedné ze svých posluchaček, aby se rozešla se svým přítelem. Přítel se ovšem nevzdá, do kruté pomsty zapojí počítačového experta a překazí její svatební plány. Voilá – Emma se nemůže vdát, protože už vdaná je!

Žánr: Komedie / Romantický
Velká Británie / USA, 2008, 90 min
Režie: Griffin Dunne
Hrají: Uma Thurman, Jeffrey Dean Morgan, Colin Firth, Sam Shepard, Lindsay Sloane, Justina Machado, Ajay Naidu, Isabella Rossellini
Premiéra v kinech: 23. července 2009 (na Slovensku 19. listopadu 2009)

Operace Dunaj

Autor: BONTON FILM

Debutující režisér na filmovém poli Jacek Plomb nám od čtvrtka nabízí adaptaci vlastní divadelní hry s názvem Operace Dunaj. Příběhem o vpádu vojsk Varšavské smlouvy do Československa v roce 1968 a hlavně o jednom rozbitém tanku v českém příhraničí nás provede česká herecká elita. Mimo Jiřího Menzela nebo Jana Budaře se ukáží i Bolek Polívka, Eva Holubová, Rudolf Hrušinský ml. a Jaroslav Dušek s Miroslavem Krobotem. Uvidíme, jak se Polsko popasuje s českou vesnicí.¨

Žánr: Drama / Komedie
Polsko / Česko, 2009, 104 min
Režie: Jacek Glomb
Hrají: Zbigniew Zamachowski, Maciej Stuhr, Jiří Menzel, Martha Issová, Jan Budař, Martin Huba, Bolek Polívka, Miroslav Krobot, Vojtěch Dyk, Jaroslav Dušek, Monika Zoubková, Eva Holubová, Rudolf Hrušínský ml.
Premiéra v kinech: 23. července 2009

Bronson

Autor: AEROFILMS

Bronson je příběhem notorického a nejslavnějšího britského vězně Michaela Gordona Petersona známějšího pod jménem Charles Bronson. Bronson se narodil do respektované středostavovské rodiny a postupně se vypracoval až na jednoho z nejnebezpečnějších britských zločinců, který skoro celý svůj život strávil v díře. Tedy v druhu cely bez oken, kde není povolen kontakt s nikým jiným než všudypřítomnými dozorci.

O to zajímavější je žánrové začlenění – podle tvůrcu někde mezi hororem a komedií.

Žánr: Akční / Drama / Thriller
Velká Británie, 2009, 92 min
Režie: Nicolas Winding Refn
Hrají: Tom Hardy, Terry Stone, Amanda Burton, Joe Tucker
Premiéra v kinech:23. července 2009

Zastav a nepřežiješ 2 - Vysoké napětí

Autor: SPI International

Pokračování filmu s tvrďákem Jasonem Stathamem.

Chev Chelios se tentokráte zaplete s čínskou mafií,. Ukradnou mu jeho nezničitelné srdce a nahradí jej baterií, která ke svému chodu potřebuje pravidelné dávky elektrické energie. Chelios se nevzdá a v honbě za důležitým tělesným orgánem zlikviduje každého, kdo se mu postaví do cesty.

Žánr: Akční
USA, 2009, 96 min
Režie: Mark Neveldine, Brian Taylor
Hrají: Jason Statham, Amy Smart, Dwight Yoakam, Efren Ramirez
Premiéra v kinech: 23. července 2009 (na Slovensku 29. října 2009)