Výstavní lahůdka

ŽidleVýstavní lahůdka

Milovníci designu radujte se! V Uměleckoprů­myslovém muzeu v Praze se právě koná výstava manželů Charlese a Ray Eamsových, dvojice, která zásadně ovlivnila design dvacátého století.

Fotografie zde

Muzeum ve spolupráci s Vitra design museum a firmou Vitra, pro kterou manželé navrhovali, v rámci přehlídky designu Designblok z Prahy udělali jednu ze zastávek slavné putovní výstavy. Najdete v ní všechny stěžejní kousky z jejich společné kariéry – slavné plastové židle Eames Plastic Armchair a Eames Plastic Side, které předznamenaly příchod bruselského stylu či židle z hliníku Wire Chair, ale i jejich starší solitéry vyrobené z překližky Plywood Group. Výstava je instalována tak, aby návštěvníci muzea měli možnost prohlédnout si konstrukce jednotlivých produktů, které jsou mistrně řemeslně zpracovány. Součástí výstavy jsou také krátké filmy, které manželé společně natočili.

Pokud by vás fenomén manželů Eamsových zajímal více, navštivte Vitra design museum ve Weilu nad Rýnem (www.design-museum.de) anebo dům manželů Eamsových v Kalifornii Eames Office (www.eamesgallery.com), který si na základě předchozí domluvy můžete z venku prolédnout. Navštívit samozřejmě můžete také showroom Vitra, který nově sídlí v Corso IIa, Křížíkova 34 v pražském Karlíně. Zde si většinu kousků z dílny Charlese a Ray Eamsových můžete pořídit.

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA