Nominace Czech Grand Design jsou odhaleny

 

Akademie designu ČR vybrala široké spektrum tvůrců a děl – od kolekce brýlí přes vázy, svítidla, fotografické koláže, nábytek po sérii ilustrací. Nominace se zúží na tři finalisty v každé kategorii už na začátku března na výstavě Best of: 2021 v Galerii České spořitelny. Slavnostní vyhlášení vítězů jednotlivých kategorií i absolutního vítěze napříč obory – Grand Designéra 2021 – proběhne v přímém přenosu na ČT art v Hudebním divadle Karlín 22. března 2022. 

Produktový design, móda, šperky, grafický design, ilustrace, výrobce a objev roku. Etablovaná jména i nečekané novinky. Ceny Czech Grand Design ocení to nejlepší, co se v těchto kategoriích událo za uplynulý rok. Projekty hodnotí Akademie designu ČR a její odborné poroty.  

 

LLEV
Info ikona

 

„Trh poměrně turbulentně reaguje na průběh pandemie, a tak řada projektů stála, některé stále čekají na své uvedení v příznivější době. Dobrou zprávou je, že většina designérů pokračuje ve své práci, a ještě lepší zprávou je, že nepřízni navzdory vznikají nové značky, expandují noví výrobci a v Cenách se promítá naděje a kreativita mladé generace českých designérů,“ uvedla Jana Zielinski, ředitelka Designbloku za Přípravný výbor Cen. 

V kategorii Objev roku se letos objevili Aleš Hnátek, JARDA PRAHA, Valerie Jurčíková nebo Sára Sedláková. Nominaci na designera šperku roku letos získali Bold Studio by Markéta Kratochvílová, Eliška Lhotská, Nastassia Aleinikava studio, Janja Prokić, Ondřej Stára, Studio Olgoj Chorchoj, Magdalena Šťastníková a Zdeněk Vacek.  

 

LLEV
Info ikona

 

V kategorii módní designer roku budou mezi sebou soupeřit:  

Jan Černý / kolekce TIME HEALS ALL WOUNDS 

Pavol Dendis / kolekce Dark Waters – Brave Youth SS22 

Tereza Rosalie Kladošová / kolekce CAPSULE AW21, kolekce LINGER IN JOY 

Zuzana Kubíčková / kolekce Pop 2021, kolekce Couture 2021 

LAFORMELA / kolekce Mainline 21/22, kolekce Mainline 22 

NANICHE / kolekce SS22 HER 

Natálie Nepovímová / kolekce Exuviae 

PÁR & Eliška Horčíková / kolekce sneakers PÁR 

Zoltán Tóth / kolekce Base 21, kolekce RE SS22 

 

Lukáš Novák
Info ikona

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA