Prague Polo Cup 2018

Farma Levín jako jedna z mála v Česku splňuje přísná kritéria pro konání turnajů v koňském pólu, proto se organizátoři rozhodli přemístit turnaj po předchozích pěti ročnících na dostihovém závodišti ve Velké Chuchli právě tam. V rámci 6. ročníku se utkaly čtyři soutěžní týmy: Alchymist, Oaks Prague, Stars Events a Veuve Clicquot. Tvořili je vynikající mezinárodní hráči z Argentiny, České i Slovenské republiky, Maďarska, Řecka, USA a Velké Británie. Vítězným týmem se stal Alchymist. Handicap turnaje byl stanoven na +2. 

Duely již tradičně komentoval uznávaný odborník Dean Bedford – srdcem i duší zarytý milovník a hráč koňského póla. Hodnověrně a neopakovatelně dotvářel adrenalinem nabitou atmosféru koňského „rock&rollu“ na hřišti, a to v tandemu s mladým a talentovaným Janem Zavázalem. Ten je stejně jako Dean zároveň hráčem póla i komentátorem. Ve vskutku dravém finálovém utkání zvítězil tým Alchymist v čele s kapitánem Markem Robinsonem (Velká Británie) nad týmem Oaks. 

„Letošní Prague Polo Cup byl opravdu výjimečnou podívanou nejen na hřišti, kde hráči spolu s jejich koňmi podávali nevšední výkony,“ hodnotí sobotní finále turnaje Nina Popová, prezidentka Prague Polo Cupu, a dodává: „Pohodovou atmosféru letošního ročníku podpořilo příjemné slunečné počasí, nová lokalita uprostřed přírody stejně jako módní podívaná na přehlídkovém molu i mimo něj.“ 

Počasí turnaji přálo, což se odrazilo na bohaté účasti diváků i pozvaných hostů z české kulturní scény, zástupců mezinárodních společností a zároveň milovníků koňského póla. Výjimečnou sportovně-společenskou událost doprovázelo nejen tradiční zašlapávaní drnů, jež k tomuto sportu neodmyslitelně patří, ale i velmi specifická pravidla v oblékání. Přítomné dámy důsledně dodržely vyžadovaný dress code, a i když se turnaj neodehrával v britském Ascotu, bylo se na co dívat. Nechyběly zajímavé klobouky a netradiční fascinátory – tedy výstřední pokrývky hlavy. Prague Polo Cup byl již poněkolikáté zajímavou podívanou nejen na hřišti, ale i v hledišti.

6. ročník mezinárodního turnaje v koňském pólu PRAGUE POLO CUP 2018: