Sjetý stalker i lesbický sex aneb pravý význam milovaných pop-songů

 

Poker Face - Lady Gaga  

Nechvalně známá píseň Poker Face od Lady Gaga byla napsána pro zpěvaččina tehdejšího milence. Onu poker face totiž prý držela pokaždé, když s ním měla sex, protože ve skutečnosti, když spolu byli v posteli, myslela Gaga na intimnosti se ženou. Zpěvačka to prozradila v roce 2018 magazínu Vanity Fair.

 

 

Chandelier - Sia  

Zatímco tato píseň, zjevně vypovídající o houpačce z lustru, může rozjet skutečnou party atmosféru, podtón textu je mnohem temnější. Sia přiznala, že ze slov písně vyvěrá „potlačení strachu z léčení závislosti na alkoholu”. Zpěvačka a skladatelka přitom čerpala ze svých vlastních zkušeností. „Je to všechno o tom zážitku: dopředu, dozadu, přitom stále na místě,” řekla Sia Rolling Stones. 

 

 

Firework - Katy Perry

Nepochybně jedna z nejenergičtějších motivačních skladeb. Kromě toho má však také zvláštně morbidní význam pro samu autorku. V rozhovoru pro Billboard.com Katy přiznala, že text písně vzešel z jednoho konkrétního přání. Katy by totiž chtěla, aby bylo její tělo uloženo do trubic rachejtlí ohňostroje a vystřeleno přes oceán. „Chci být ohňostrojem, živým i mrtvým,“ řekla, inspirovaná citátem Jacka Kerouaca z románu Na cestě.

 

 

Macarena - Los Del Rio  

Existuje celý hudební subžánr skladeb, jejíchž texty jsou nepochopeny, Macarena může být jejich královnou. Zpívaná ve španělštině představovala trhák... Kdo ale ví, že píseň vypovídá o mladé ženě, která svého přítele podvádí s jeho kamarády? A to pěkně peprně...

 

 

You're Beautiful - James Blunt

První tanec novomanželů? James Blunt má pro vás vzkaz: „you are f ***ed up“. Samozřejmě, je to sladká balada, ale také text o drogově závislém stalkerovi libujícím si ve špehování krásky, která mu nepatří a díky tomu, že je sjetý jak pneumatika, ani nikdy nebude. Tento podtext vizuálně podtrhuje i videoklip. Blunt se v něm svléká a sundává boty, jen aby se zabil. AHA!

 

 

Royals - Lorde

Může se zdát, že první hit mladičké Lorde vypovídá o opovržení bohatstvím a falešnou slávou monarchie a zároveň oslavuje youngstry. Zpěvačka ale v rozhovoru pro VH1 přiznala, že skladba z roku 2013 byla ve skutečnosti inspirována fotografií baseballového hráče Kansas City Royals, George Bretta, kterého fanoušci dlouho pronásledovali a stalkovali. „Jsem slovní fetišistka a royals se mi dostalo do hlavy. Musela jsem neustále přemýšlet nad tím, jak těžké je být v hledáčku veřejnosti - neustále,” řekla zpěvačka.

 

 

Can't Feel - My Face The Weeknd

Mnoho fanoušků The Weeknda zpočátku uvěřilo, že je jeho první hitovka o euforii z nového a vzrušujícího vztahu. Podle Billboard.com se ale ve skutečnosti zpěvák vypisoval ze své závislosti na cracku.

 

 

Wolves - Selena Gomez  

Téměř pokaždé, když Selena Gomez vydá nový singl, je její armáda fanoušků (aka Selenators) připravena rozluštit všechna skrytá poselství. V případě Wolves z roku 2017 brzy zjistili, že pozitivní popová píseň je pravděpodobně o Selenině boji s lupusem. Koneckonců, latinské slovo pro „lupus“ se překládá jako „vlk“. 

 

Přichází doba psychedelická: Pomůže LSD při léčbě úzkosti a deprese?

elle.cz