Dobročinná Rybička: Nespresso recykluje hliník pro dobrou věc

Nespresso pokračuje ve svém tažení za udržitelnějším systémem a recyklací hliníkových kapslí. Po úspěchu první edice klasické české ikony – nožíku Rybička, kterou Nespresso představilo ve spolupráci s designérským studiem Olgoj Chorchoj a Institutem cirkulární ekonomiky už v roce 2018, přichází druhá verze s inovativním designem a konstrukčním vylepšením. Výroby, která stále probíhá z velké části ručně, se opět chopila společnost MIKOV, která navazuje na více než třistaletou řemeslnou tradici české nožířské výroby. Povrch střenek, který je tvořen 35 kapslemi Nepresso, je pískovaný a získává tím novou strukturu.

 

Nespresso Rybička
Info ikona

 

Recykluje se hliník i kávová sedlina

Recyklují se všechny kapsle bez rozdílu. Hliník je pro cirkulární ekonomiku i kávu ideální materiál – je nekonečně recyklovatelný a navíc chrání čerstvost kávy. Výrobou recyklovaného hliníku se v porovnání s výrobou nového ušetří 95 % energie. Také kávová sedlina, která se u partnera Eko Logistics separuje, putuje ke kompostování na Farmu Choťovice. Novinkou, která celý proces značně usnadní, je iniciativa města Prahy, která nabídla Nespressu využívat pro sběr veřejný odpadový systém. Do kontejnerů určených na kov tak nyní můžete nově vhazovat také použité Nespresso kapsle.

„Jako značka využíváme náš vlastní uzavřený cirkulární systém již téměř 30 let. V České republice recyklace funguje od r. 2014. Zákazníkům je však třeba vracení použitých kapslí co nejvíce usnadnit. Proto velmi vítáme iniciativu Prahy a možnost využívat její veřejný odpadový systém. Věříme, že do budoucna navážeme podobnou spolupráci i s radnicemi dalších českých měst, aby mohli zákazníci ze všech regionů pohodlně vracet hliníkové kapsle zpět,“ dodává za Nespresso Andrea Petrová, marketingová manažerka.

 

Nespresso
Info ikona

 

Rybička, která plní přání

Prodejem limitované edice kapesního nožíku Rybička podpoří firma Nespresso skrze Nadaci Terezy Maxové dětem ženy s dětmi v azylových domech. V rámci projektu Made by věnuje 500 000 Kč.

„Pandemie COVID-19 se dotkla životů nás všech, zejména však sociálně slabých, jejichž situace se ještě dále zhoršila. Nadace pomáhala zasíláním potravinových balíčků, vitamínů a základních potřeb maminkám v azylových domech i matkám samoživitelkám. I nadále jim chceme pomáhat ulehčit tíživou situaci a postavit se na vlastní nohy a jsem opravdu ráda, že i díky projektu s Rybičkou můžeme,“ říká patronka nadace, Tereza Maxová.

 

Nespresso
Info ikona

 

Od 15. září 2020 je 4 000 kusů limitované edice kapesních nožů Rybička k dostání za 1.000 Kč v Nespresso Boutiques a na e-shopu www.nespresso.comVíce se o recyklačním programu dozvíte na www.nespresso.cz/recyklace.

REKLAMA