Vánoční Kam s ELLE: Jediný víkendový to do list, který potřebujete

Kam na čaj o páté:

Pokud jste fanoušky módy a sofistikovanosti, mezi adepty na víkendové odpoledne rozhodně zařaďte Dior Afternoon Tea v hotelu Four Seasons. Při tvorbě speciálního menu čerpal Pastry Chef Giovanni Marco Carandnino ve spolupráci s šéfkuchařem Nicholasem Trosienem inspiraci z barev kolekce Dior Cruise 2024 a nabízí výběr kanapek, tradičních koláčků a elegantních dezertů, které ztělesňují rafinovanost francouzského módního domu. Od prvního prosincového víkendu se čaj o páté promění v ideální oslavu adventu. V hotelové hale bude již podruhé vystaven třímetrový vánoční strom Dior, jenž zahalí celý prostor do slavnostní atmosféry, která jistě okouzlí každého milovníka Vánoc. Těšit se mimo jiné můžete také na živá klavírní vystoupení.

Kde: Four Seasons Hotel Prague, Veleslavínova 1098, 110 00 Josefov

Kdy: pátek-neděle mezi 12:00-18:00 hodinou (rezervace předem nutná)

Dior Afternoon Tea

 

Kam na Štědrý den:

Pokud nevíte, kde zapustit kořeny nové štědrodenní tradice, poradíme vám. Restaurace Alcron se nachází v prostorách čerstvě zrenovovaného hotelu Almanac X Alcron Prague. Originální koncept restaurace vychází z plant-forward přístupu a kreativně pracuje s lokálními a sezónními ingrediencemi. Na Štědrý den si v Alcronu můžete se svými přáteli a blízkými vychutnat vynikající lunch menu, šestichodovou slavnostní večeři nebo vánoční bufet. V případě, že chcete vyzkoušet něco méně tradičního, určitě nesmíte vynechat vánoční raut menu. Těšit se můžete na výběr studených i teplých pokrmů, inspirovaných vánočními tradicemi různých evropských zemí. V prostorách hotelu, konkrétně v lobby, se také bude konat adventní pop-up značky Křehký, který můžete navštívit v pátek 8. a sobotu 9. prosince. Nebude chybět oblíbený porcelán s motivy ilustrátora Michala Bačáka, série interiérových objektů Nové relikty od vizuální umělkyně Veroniky Drahotové nebo letošní novinky, které byly představeny na festivalu Křehký Mikulov.

Kde: Almanac X Alcron Prague, Štěpánská 623/40, 110 00 Nové Město

Kdy: Křehký Pop Up Store – 8. a 9. prosince 11-19 hodin

AlmanacXAlcron

 

Kam za módou:

V Celetné ulici právě vzniknul nový přírůstek pro českou nezávislou módu. Palác Hrzánů z Harasova, kdysi centrum galanterie rodičů Franze Kafky, se promění v centrum nezávislého módního světa nazvané SLÁVA!. Architekti z A8000 zde vytvořili variabilní prostor, který bude sloužit jako kulisa pro módní přehlídky, obchodní jednání i prezentaci autorských modelů. Středobodem celého prostoru je meetingová a relaxační zóna, kde se potkají designéři, nákupčí i potenciální zákazníci. Mladí návrháři mnohdy nemají kde vystavovat své projekty. SLÁVA! proto bude designérům sloužit jako prodejní místo, prostor pro setkávání, domlouvání schůzek, výdejní místo pro e-shopy, ateliéry i jako sdílená dílna vybavená speciálními stroji,“ dodává designérka Tereza Váchová, zakladatelka projektu Skin On The Market, který organizuje unikátní módní eventy s kulturním přesahem propojující světy umělců a designérů.

Kde:Celetná 12, 110 00 Staré Město, Praha

SLÁVA!

 

Kam pro vánoční dárky:

Zapomeňte na stresy z nákupů vánočních dárků, nechte si nalít sklenku prosecca a vyberte dárky v klidu a elegantně na pop-upu libereckého lovebrandu Lejaan. Navíc si užijete atmosféry exkluzivního prostoru domu Diamant v Praze, který letos oblíbený pop-up hostí ve spolupráci se sklářskou značkou BOMMA. V noblesním interiéru s originálním vybavením ze začátku 20. století si můžete vyzkoušet vlastnosti všech nabízených materiálů Lejaan, ale i se jen nechat inspirovat impozantními interiéry.

Kde: BOMMA Ateliér, Dům Diamant, Spálená 82/4, Nové Město, Praha 1

Kdy: každý den od 28.11. do 17.12. od 11 do 19 hodin včetně víkendů

 

Kam na trhy:

LEMARKET oslavuje své 10. výročí a přichází s největším ročníkem, který obsadí secesní prostory Národního domu na Smíchově. Partnerství s obchodem ONES Concept Store přinese veřejnosti širokou škálu lokálních značek, designu a umění, spolu s kulinářskými pochoutkami – například od pekárny La Forme – a s bohatým programem. „Každý rok dbáme na výběr tvůrců, příjemnou atmosféru i estetické prostředí. Chceme dát lidem možnost koupit vánoční dárky od místních značek, letos však chystáme něco speciálního,“ říká organizátorka Elena Janota.

Kde: Národní dům na Smíchově, nám. 14. října 82/16, 150 00 Praha 5-Smíchov

Kdy: 9. a 10. prosince (v sobotu od 11 do 20 hodin a v neděli od 10 do 20 hodin)

LEMARKET

 

Kam do baru:

Pod heslem Tvůj příběh začíná tady vás nový bar Pruts zve na neobvyklý zážitek v jeho novém prostoru s konceptem v důrazu na moderní drinky. První kolekce signature koktejlů Pruts, které sestavil šéf barman Jan Mareš a manager Michal Buben, je vyústěním několikaměsíčního hledání odpovědi na otázku, co je esence dokonalé chuti. „Neřídili jsme se trendy, naopak, věnovali jsme úsilí pátrání po jednoduché dokonalosti v chuti i formě našich nápojů. Každý náš drink byl laděn s precizností, kapku po kapce, ingredienci za ingrediencí, abychom představili 8 chuťově i esteticky bohatých skvostů, pro všechny scénáře příběhů, které se dějí ve světě Pruts,“ říká manager Michal Buben.

Kde: Drn, Národní 14, Praha 1

Kdy: úterý až sobota, 17-03 hodin

bar Pruts
Mohlo by se vám líbit

Kam s ELLE: Jediný víkendový to do list, který potřebujete

Venku krajinu zdobí sníh a víkend má celé dva dny pro to, abyste je využili naplno a naplnili objevováním i svátečním nicneděláním. Tak vyrazte s ELLE ven. Představujeme vám jediný to do list, který o víkendu skutečně potřebujete. Kam na trhy, na koncert nebo na aukci?
elle.cz

Zdroje: archiv zmíněných