Kam s ELLE: Jediný víkendový to do list, který potřebujete

Kam na film:

Pokud vás počasí drží doma, máme pro vás typ, jak si zkrátit čas. Platforma KVIFF.TV právě odstartovala Ghibli svět, sérii 22 klíčových anime filmů od Studia Ghibli, včetně klenotů jako Můj soused Totoro a Cesta do fantazie. Studio Ghibli, založené v roce 1985 Hajao Mijazakim a Isao Takahatou, dlouhá léta poutavě vypráví úchvatné a věčné příběhy plné krásy a tajemství prostřednictvím filmové animace. Kolekce představuje nejen klasiku, ale i nové překlady pro české publikum od předních japanologů.Nechybí mezi nimi největší anime snímky jako Můj soused Totoro, první Mijazakiho ryze autorský film – Naušika z Větrného údolí nebo film Cesta do fantazie, jedno z vrcholných děl animovaného filmu všech dob, jež získalo v roce 2003 Oscara za nejlepší celovečerní animovaný film. Série vrcholí promítáním Hrobu světlušek – protiválečného filmu, jenž se počítá k absolutním vrcholům japonské animace – na přehlídce KVIFF Classics v prosinci.

Cesta do fantazie (2001, r. Hajao Mijazaki)

 

Kam na vánoční trhy:

Svátky jsou tu a s nimi i adventní trhy! Jeden z nich se koná v historických prostorách hotelu The Mozart Prague už tento víkend. Nejenže máte příležitost se pohroužit do ducha Vánoc, ale můžete i přispět na ušlechtilou věc. Trh totiž vzniknul ve spolupráci s charitativní organizací Act for Others. Připravili si pro hosty i živou vánoční hudbu v podání například smyčcového kvarteta České filharmonie nebo mezinárodního ženského sboru Viva Voce. A nebyly by to vánoční trhy bez spousty dobrého jídla, sladkého a svařáku!

Kde: hotel The Mozart Prague

Kdy: 1. – 3. prosince 2023

hotel The Mozart Prague

 

Kam za uměním:

Letošní Večerní aukce pořádaná Arthausem Hejtmánek vás možná zláká svými 271 položkami, včetně mobiliáře a uměleckých děl z budovy československé ambasády ve Stockholmu navržených Janem Bočanem. Vaši pozornost pravděpodobně zachytí velkoformátová malba Zahrada Albína Brunovského. Nicméně jednou z nejočekávanějších položek je obraz Světelná krajina (Passage luminieux, 1963) od Josefa Šímy, jehož odhadovaná cena se pohybuje kolem 5 milionů korun. Tento obraz z Šímovy mystické éry, kde světlo prozařuje malbu a celý obraze rezonuje jemnou energií, patří mezi nejžádanější kousky pro sběratele. Nepřehlédnutelnou součásti aukce je i náhrdelník, jenž byl navržen jako první Cena Medy Mládkové. Šperk spojuje říční perly a přírodní tyrkysy. Obsahuje unikátní stříbrné odlitky a zlaté prvky, včetně vápenatého kamene s vůní Scent Roche. Vytvořila jej Veronika Ďuricová, třiadvacetiletá šperkařka z Bratislavy, která získala ocenění v kategorii Designér šperku v rámci Czech Grand Design.

Kde: Goetheho 17/2 na Praze 6 - Bubenči

Kdy: 7. prosince, v 18 hodin

Náhrdelník - Cena Medy Mládkové

 

Kam do lázní:

V partnerství s expertkou Martinou Jeličić, jež zabývá studiem léčivého účinku hudebních frekvencí pod vedením odborníků z Velké Británie, připravil Mandarin Oriental, Prague speciální akci Silent Night, kde můžete okusit kouzlo hudební terapie. Lázeň, probíhající vleže na podložce, využívá širokou škálu hudebních nástrojů z celého světa. Zvukoterapie poskytuje hluboký relaxační a uklidňující účinek na tělo, emoce, mysl i ducha. Terapie působí na několika úrovních a frekvence hudebních nástrojů rezonují s vaším tělem, uvolňují bloky a podporují tělesnou, emocionální i energetickou harmonii.

Kde: Dominicus Hall v hotelu Mandarin Oriental, Prague

Kdy: 13. prosince 2023

hotel Mandarin Oriental, Prague

 

Kam na koncert:

Nezisková organizace M.arter, podporující matky a otce na a po rodičovské dovolené, vás zve na svůj první vánoční koncert. Těšit se můžete na irskou folkrockovou kapelu Five Leaf Clover a pop rockový Leamon, který vás dostane svou originální muzikou, okořeněnou o hutnou dávku emocí s čerstvým a moderním nádechem a mazáckým nadhledem, který si získal díky vícegenerační sestavě kapely. „Výtěžek koncertu půjde na aktivity pro podporu mise M.arter, na vzdělávání a podporu rodičů,” říká Andrea Bohačíková, CEO M.arter.

Kde: Radlická kulturní sportovna, Praha Smíchov

Kdy: 16. prosince 2023 v 18 hodin 

Kam s ELLE: Jediný víkendový to do list, který potřebujete

elle.cz

Zdroj: archiv zmíněných