10 trenčkotů nejen do deštivého počasí

Pernille Teisbaek, Leandra Medine Cohen, Leonie Hanne (na naší úvodní fotce), Linda Tol a mnohé další mezinárodní hvězdy street stylu to už dávno dobře vědí. Módní trendy jsou jedna věc, ale když přijde řeč na perfektní kabát, stejně dají přednost před žhavými módními výstřelky klasickému trenčkotu. Ptáte se proč? Protože to není jen neoficiální uniforma Londýňanek, ale kousek šatníku, který je zachrání přesně ve chvíli, kdy je to potřeba. 

Jak trenčkot nosit za každého počasí:

1. Vrstvěte

Možná namítnete, že začátek března je na tento kabát ještě příliš brzy. Opak je pravdou! Oblékněte pod něj huňatý svetr a další si klidně omotejte kolem krku jako šálu. Nejenže to bude působit originálně, ale ještě vám bude teplo.

2. Vsaďte na klasiku

Váháte, jaký trenčkot si pořídit? Černý, tmavěmodrý nebo třeba pastelový? Naše rada je nic neriskovat a zvolit klasiku v barvě velbloudí kůže. Možná vám to bude připadat jako klišé, ale tento kabát se prostě hodí ke všemu od Martensek přes Conversky až po vysoké podpatky. 

3. Recyklujte

Podívejte se do šatníku vašeho tatínka, bratra, manžela nebo přítele. Třeba v nich nějaký trenčkot objevíte. A jestliže ano, ohrňte rukávy, přepásejte koženým páskem a užijte si „oversize” poklad se vší parádou! 

V jakém trenčkotu vyrazit do ulic?