30 nejlepších modelů princezny Diany, které se zapsaly do historie

Princezna z Walesu patří bezpochyby mezi nejstylovější módní ikony světa. Stačí si vzpomenout na cyklošortky doplněné o velké teniskami – ugly sneakers, dokonalé pouzdrové šaty a stylové večerní róby, které s oblibou kopíruje zbytek britské monarchie dodnes. 

Za svůj život si prošla mnoha proměnami, ale od první chvíle, kdy se objevila na veřejnosti, sklízela obdiv. Byla rozpustilá, romantická, veselá i smutná a zejména upřímná. V každé její životní fázi byly její modely důkazem, že je to žena s velkým šarmem a grácií. S rostoucí popularitou a oblíbeností u ní stoupalo i sebevědomí a na jejích outfitech je to v průběhu jejího života skutečně znát. V jejích stopách našlapuje vévodkyně z Cambridge Kate, která bojuje o pozornost s vévodkyní ze Sussexu, svou švagrovou Meghan Markle.

„Diana velmi rychle pochopila, že šaty může použít jako nástroj k tomu, aby odvyprávěla nějaký příběh, poslala zprávu či vyjádřila své postavení či názor v konkrétní situaci,“ okomentovala Libby Thompson, kurátorka výstavy k 20. výročí předčansého úmrtí Diany, která proběhla v roce 2017 v Kensingtonském paláci.

30 nejlepších modelů princezny Diany, které se zapsaly do historie: