REKLAMA

5 kabelek, do nichž se vyplatí investovat

REKLAMA

Text: Klára Dedková

Se zadrženým dechem sledujeme nejnovější přehlídky světoznámých návrhářů a toužíme téměř po všem, co modelky obléknou. Čím víc trendy, tím líp. Někdy si ale od divokých vzorů a neonových barev dáme raději pauzu a vracíme se k osvědčeným klasikám. To platí i o kabelkách. Zvláště pak těch ikonických, jejichž cena je každým rokem vyšší a vyšší. Jedno víme jistě – investovat do nich se vyplatí, protože tyto krásky nikdy nevyjdou z módy. 

kabelka

Céline Box Bag

Neokoukaná klasika, která se hodí ke všemu. Ano, tohle by se dalo napsat ke každé z níže vybraných, ale u Céline Box Bag to platí asi nejvíc. Když ji Phoebe Philo v roce 2008 navrhla, vzdala se dokonce kovové spony koně a vozu, která představuje původní logo značky. Chtěla, aby kabelka byla co nejjednodušší. Dostupná je ve dvou velikostech (malé a střední), v několika barevných provedeních. Její cena se pohybuje od 80 tisíc korun.

carakabelka

Chanel Classic Flap Bag

Seznamte se s největší investicí vašeho života. Pokud některé kabelce říkat „It bag“, tak právě této. Nepleťte si ji však s typem 2,55, kterou v roce 1955 navrhla Coco Chanel a jejíž cena je nevyčíslitelná. Tento kousek je od Karla Lagerfelda a je stejně ikonická jako její předchůdkyně. Ne-li více. Seženete ji ve čtyřech velikostech (malá, střední/velká, jumbo a maxi) a stát vás bude od 100 tisíc korun. Pozor, podle serveru Baghunter se hodnota této kabelky od roku 2010 zvýšila o neuvěřitelných 70 procent. Podnikání nikdy nebylo stylovější.

carakabelka

Christian Dior Lady Dior Bag

Oblíbená kabelka princezny Diany, která spolupracovala v roce 1994 i na jejím vzniku, nemůže mít jiný název než Lady. Tato klasika je typická především svým prošíváním, které Dior popisuje jako síť vertikálních a diagonálních linek, jež vytvářejí přesnou harmonii vycházejících polštářků připomínající diamanty. Za drahokam můžeme považovat také přívěsek s písmeny D, I, O, R. Tento šperk v podobě kabelky zkrátka ve své šperkovnici potřebujete. Seženete ji v nepřeberném množství variant a cena se pohybuje přibližně od 63 tisíc korun.

carakabelka

Hermès Kelly Bag

Možná jste na tomto seznamu čekali spíše Birkin bag od stejné značky, ale za nás se vyplatí investovat i do Kelly Bag. Ta byla navrhnuta v roce 1930 jako Sac à dépêches. Důvodem přejmenování byla samozřejmě herečka Grace Kelly, která kabelku proslavila především tím, že si s její pomocí před novináři zakrývala své těhotenské bříško. Ať už s ní budete skrývat cokoliv, připravte si přibližně 150 tisíc korun. Tolik za tento sběratelský kousek zaplatíte. 

carakabelky

Fendi Peekaboo

Od roku 2009, kdy měla tato kabelka premiéru, její popularita jen stoupá. Pojmenovaná je podle dětské hry Peekaboo, tedy hry na schovávanou. V kabelce se naopak nic neschová tak, abyste to nenašly. Má jednoduché otvírání, díky kterému se vám rozprostře obsah vaší kabelky v celé své kráse a vy tak hned najdete to, co potřebujete. Ceny začínají od 32 tisíc korun a navrhl ji Karl Lagerfeld. Co dodat. 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA