Chloë Sevigny se těší na Vánoce

Jak se vám jako oceňované herečce a režisérce pracovalo na nejnovější prázdninové kampani značky Zalando?  

Práce na vánoční kampani Zalando byla naprosto pohlcující a společná. Od stylingu přes účes a líčení až po scénáře jsem měla možnost vyjádřit se ke každému aspektu, což mi dalo pocit svobody a kontroly. Svátky jsou takovým sentimentálním obdobím, časem k zamyšlení a poděkování, k ocenění lidí kolem nás, které máme rádi a jsou nám blízcí, a já doufám, že kampaň odráží některé z těchto pocitů.

V kampani „Rozbalte svůj příběh“ máme možnost nahlédnout na vaše různé tváře očima vašich blízkých. Existuje nějaká vaše verze, kterou veřejnost nemá možnost vidět příliš často?  

Ráda o sobě přemýšlím jako o velmi uzemněné osobnosti. Je zábavné hezky se oblékat a být okouzlující, ale vozit kompost do našeho místního sběrného dvora, zvládat domácí práce a starat se o své dítě mě v této fázi života uspokojuje a naplňuje víc než spousta jiných aspektů mé kariéry. Profesně pracuji už téměř 30 let, takže soukromý čas s přáteli a rodinou je mi velmi drahý.

Pokud jde o sebepoznávání a oslavu nejrůznějších stránek sebe sama, je nějaká rada, kterou byste dala svému mladšímu já?  

Hlavní věc, na kterou se dívám zpět a které lituji, jsou zaměstnání a různé příležitosti, které jsem z různých důvodů propásla. Myslím, že když je člověk mladý, měl by co nejvíce experimentovat, zkoušet nové věci a být hravý. Také bych si přála, abych k sobě byla laskavější, co se týče mé image. Velmi jsem si ji chránila, ale zároveň jsem k ní byla nesmírně kritická.

Jak se vyjadřujete prostřednictvím módy? Máte pro každou situaci kousek oblečení, díky kterému se cítíte obzvlášť sebevědomě?  

Móda byla vždy jedním z mých oblíbených způsobů, jak vyjádřit nebo vyjádřit své zájmy a názory. Snažila jsem se zůstat věrná sama sobě a svým zálibám bez ohledu na komentáře ostatních lidí, ať už to byly pochvaly nebo kritika. Barvy, látky, potisky, návrháři, street wear, to vše je pro mě velmi důležité, ale mít přirozený smysl pro styl je něco, s čím se člověk, obávám se, prostě narodí. Pěstovat ho a věnovat čas tomu, abyste se prezentovali určitým způsobem, vyžaduje velké úsilí.  

Chloë Sevigny
Sváteční období je za rohem, jaký je váš go-to outfit na večírky?  

Moje oblečení na večírky obecně odráží klasický sváteční vzhled. Malé černé šaty. Sametové. Mašle. Punčochy. Černý rolák v kombinaci téměř s čímkoli a rudé rty jsou stálicí.

Jak váš styl reprezentuje vaši uměleckou tvorbu? Jak se vyvíjel v průběhu vaší kariéry?  

Můj styl je rozšířením mé lásky k oblečení, zejména vintage, a hrdosti na to, jak se prezentuji. Mé umělecké snahy mají mnoho podob, od herectví přes návrhářství až po režii, a doufám, že to, jak se dívám na svět, se do jisté míry projevuje i v tom, jak se oblékám.   

Kde jako kreativní osobnost s širokou škálou zájmů hledáte inspiraci?  

S tříapůlletým dítětem je moje spotřeba umění velice malá. Chybí mi návštěvy muzeí a galerií, návštěvy kina nebo jen čtení časopisů. Většinu inspirace získávám díky vlastní soutěživosti, nevysvětlitelné touze tvořit a nacházet naplnění v tom, že něco dokážu a udělám to dobře.

Jaký je váš nejoblíbenější dárek, který jste dostala od někoho blízkého? A takový, který jste darovala vy?  

Manžel mi nedávno daroval pár starožitných náušnic z měsíčního kamene, které jsem si půjčila od starožitníka na naši svatbu. To bylo neuvěřitelně pozorné a mohu je nosit navždy. A kamarádka výtvarnice upletla pro mého syna malou svetrovou vestičku, která pro nás moc znamená. Během natáčení ve Španělsku pro Zalando mi můj vizážista Dick Page koupil krém na ruce a balzám na rty od značky Suavina, které mám v kabelce a používám je každý den. Vždycky ráda přemýšlím o tom, co lidem přináší největší radost, a tím se nechám vést. Moje maminka má na parapetu v kuchyni pár odstřižků rostlin, tak jsem jí dala skupinu váz, aby je mohla používat každý den a vždycky na nás myslela...

Můžete se podělit o nějaké vaše nadcházející zajímavé projekty?    

Režírovala jsem představení Lypsinka pro divadelní skupinu, kterou mám ráda. To bude v novém roce online, nemůžu se dočkat, až ji fanoušci Lypsinky opět uvidí v celé její kráse a noví fanoušci ji teprve objeví.

Lidé na vás milují, že zůstáváte svým pravým a autentickým já ve všem, co děláte. Myslíte si, že být autentický a „opravdový“ je klíčovým faktorem vašeho úspěchu?  

V poslední době se hodně skloňuje termín autentický. Myslím, že většinou jsou lidé hladoví po nových a vzrušujících věcech, které ještě neviděli. Některé mé rané práce ve filmu to pro mnoho lidí představují a já si toho budu vždycky vážit. Snažím se pracovat s lidmi, kteří mě inspirují a kteří vyprávějí nové příběhy nebo staré příběhy způsobem, který jsem dosud neviděla.

Grace Jones, módní ikona jednotlivců, královna všech

elle.cz

Zdroj: autorský rozhovor