Dolce & Gabbana hledá novou dimenzi smyslnosti

Jako byste se ocitli v prostopášném budoáru. Saténová body, průsvitné košilky, síťované rukávy, krajkové košíčky. Podvazky, korzety, pásky. Na kůži lechtají peříčka, holá ramena hřejí hebké kožichy. Oblečená, neoblečená, skoro vše odhaleno, přesto to nejdůležitější skryto. „V naší show nikdy nebyla a nikdy nebude bradavka nebo pubické ochlupení. Vždycky jsme měli rádi trochu tajemna,” říkají Stefano Gabbana a Domenico Dolce, kteří v nové kolekci hledají novou dimenzi smyslnosti. Sensuale. Slovo, které se samo o sobě příjemně povaluje po jazyku.

Dolce & Gabbana Ready to Wear Fall Winter 2023:

Femme fatale sensuale

V souhře lehkých a tak akorát těžkých materiálů a uzounkých i mohutných střihů se pohybuje žena. Femme fatale. Odhaluje se skrze tylové a šifonové šaty, aby se poté nechala bezpečně zabalit do česané a mykané vlny. „Kolekce je na oslavu ženského autentického já a staví ženu do centra pozornosti.” Maskulinní energii naopak do kolekce vnáší prvky krejčoviny – velké špičaté límečky, perfektně střižená saka a vesty, toreadorské kalhoty. Power dressing ve své nejčistší formě. Dominantou sezony je černá barva, na paletě ji však doplňují metalický lesk ve zlaté a stříbrné, zářivě bílá a červená.

Právě v červené po mole kráčely třeba americké modelky Ashley Graham a Anok Yai. Rudý komplet posetý kameny však zářil i z první řady, kde zasedla múza dvojice designérů Kim Kardashian. Celoživotní obdivovatelka italské značky se loni dočkala hvězdné spolupráce a stala se „kurátorkou” kolekce Ciao Kim. V rámci ní se Kardashian ponořila do archivu a vybrala podle svého mínění nejikoničtější kusy značky z let 1987 až 2007, které pak designéři přetvořili do modernější podoby. 

A i když se Kardashian tentokrát zúčastnila jen jako host, obdiv k novodobému sex symbolu Dolce & Gabbana maskovali jen těžko. Sensuale překypuje sebevědomím, staví ženu přímo do záře reflektoru, ukazuje jí, že může cokoli, být čímkoli. A že je přitom vždy zatraceně sexy.

Mohlo by se vám líbit

Gucci Ready to Wear Fall Winter 2023: Gucci se bez Alessandra obejde

Světe div se, Gucci je bez Alessandra Micheleho stále ještě Gucci. Jak si italský módní dům počíná na pomezí vlád bývalého a budoucího kreativního ředitele jsme mohli posoudit včerejšího odpoledne...
elle.cz

Zdroj: Autorský článek